Бердичів

міська рада

Депутати міськради попрацювали у постійних комісіях. 11 липня – чергова сесія.

IMG_20230705_151547-1

Рекордну кількість проєктів рішень – близько сотні – мають розглянути місцеві народні обранці на черговій сесії Бердичівської міської ради, що відбудеться 11 липня. Минулий тиждень пройшов під знаком засідання постійних комісій та Погоджувальної ради, де депутати знайомилися з документами, узгоджували подальші дії та формували власне й спільне бачення, з яким йтимуть на сесію.

Плідна робота у комісіях дає право припускати, що та не затягнеться до пізнього вечора, тим паче, що незвично велика кількість проєктів утворилася через рішення розбити усі «земельні» проєкти за принципом «одна особа – один окремий проєкт». Тобто, якщо раніше один проєкт, припустимо, про поновлення права оренди стосувався одразу 20-ти осіб, то завтра депутати розглядатимуть 20 окремих проєктів.

Дві з п’яти комісій у день засідань не набрали кворуму, тож на них жодних рішень не приймалося – лише заслуховували доповідачів-фахівців міської ради.

За інформацією секретаря міської ради Богдана Коляди, особливих розбіжностей у поглядах щодо більшості проєктів, його колеги не продемонстрували, що також є певною ознакою того, що сесія пройде чітко й злагоджено. Скоріш за все, обговорення викличе питання фінансової підтримки 139-го батальйону Сил ТРО. Ця тема на слуху багатьох доволі тривалий час: на думку Богдана Коляди, ситуацію однозначно треба розв’язувати – допомогу повинні законно надати та, у свою чергу, законно прийняти. Головне, вважає, все зробити правильно та згідно закону, і тоді можна буде спрямувати військовим в якості підтримки субвенцію з бюджету громади. А при бажанні – й не одну.

В якості підтримки медичної галузі народними обранцями було вирішено спрямувати 1,8 млн. грн. на закупівлю хірургічного лазера (ще 1,4 млн. грн. є у розпорядженні лікарні).

Починають працювати на практиці кошти з депутатського фонду, з приємністю констатує секретар міської ради: так один із депутатів вирішив свої «фондові» 100,0 тис. грн. спрямувати на оновлення приміщення Музею історії м. Бердичева, ще троє об’єднають кошти в єдині 300,0 тис. грн., на які планують закупити обладнання для лікарні.  

Низку проєктів, винесених на цю сесію, депутати провалили минулого разу, продовжує Богдан Коляда. Як буде 11-го липня, покаже голосування. Не підтримали на більшості комісій включення до переліку комунальних об’єктів, що підлягають приватизації, чотирьох об’єктів. Один із них, начебто, знаходиться на одній ділянці з іншим об’єктом, по якому відкрито кримінальну справу.

Зрештою, за тим, як пройшли засідання комісій, можна скласти приблизну картину того, як проходитиме сесія, підсумовує Богдан Коляда. Втім, все вирішуватиметься безпосередньо під час голосування. Як би там не було, зазначає, він особисто налаштований працювати на результат. До того ж самого закликає й колег-народних обранців.