Бердичів

міська рада

Капітальні зміни на вул. Шевченка: ламаємо звичні схеми і робимо якісно

Дизайн-без-названия-1

«Спершу поклали новий асфальт, потім міняємо під ним старі труби»… Відійти від звичної схеми та почати діяти системно. Так, аби зробити все по-справжньому якісно і не на один рік. Таке завдання поставлено перед усіма причетними до капітального ремонту, що чекає на вулицю Шевченка.

Нагадаємо: по цій вулиці проходить один із центральних каналізаційних колекторів, і у випадку аварії значна частина Бердичева залишається без водопостачання. Подібну ситуацію мешканці міста могли спостерігати минулої зими.

Планується, що змінювати обличчя вул. Шевченка почнуть не ззовні, а «з-під землі». На старті на вулицю очікує повна заміна водогонів та каналізаційної мережі. До мереж по-новому здійснять врізання будинків, що, за твердженням фахівців, має виключити виникнення у майбутньому проривів.

Коли все, що під землею, буде замінено й оновлено, лише тоді перейдуть до наступного етапу – облаштування зливової мережі та асфальтування дорожнього покриття. Окрім того, у рамках ремонту облаштують нові тротуари та зелені зони.

Скоріш за все, вулицю оновлюватимуть частинами: визначили ділянку – замінили водогони, облаштували каналізацію, потім – зливову мережу і новий асфальт. Потім – наступна ділянка, і так, зрештою, уся Шевченка.

На сьогоднішній день уже проведено тендер на виготовлення проєкту. Проводили його двічі: перший не відбувся через відсутність в його учасників необхідного пакета документів. А, згідно чинного законодавства, подібні процедури розтягуються у часі приблизно на місяць. Через збільшення обсягів робіт проєкт має бути готовий до 01 серпня. Буде готовий проєкт, запустять нову тендерну процедуру – на виконання робіт. Після її завершення візьмуться, власне, до капітальних змін.

Як запевнив заступник міського голови Руслан Квятківський, працювати мають намір оперативно, і, ще раз підкреслив, якісно.