Бердичів

міська рада

Коли дружні відносини між парафіями можуть перерости у дружбу між містами: Сергій Орлюк зустрівся з представниками польського міста Явоже

1-3

У рамках Днів Європейської культури та Урочистостей Ікони Матері Божої Святого Скапулярія представники двох дружніх парафій – української та польської – завітали на зустріч до Бердичівського міського голови Сергія Орлюка. Бердичівлян – парафію Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії – представляли вікарій парафії отець Павло Ферко та голова правління ГО «ФК «Кармель» Максим Железницький. Від польської сторони були депутатка міста Явоже пані Ядвіга Забільска та настоятель парафії Провидіння Божого в Явоже отець Станіслав Філяпек.

Явоже – місто невеличке: у ньому мешкає близько 7 тис. осіб. Втім, як засвідчили отець Павло та Максим, саме люди з цього містечка з початком широкомасштабних бойових дій виступили активними волонтерами, котрі чи не найбільше допомагали й допомагають нині як парафії у Бердичеві, так і через бердичівських волонтерів – Збройним Силам України.

Парафіяни з Марійного Санктуарію, котрі їздять із гуманітарним вантажем на схід та південь України розповідають: в Явоже вони – як вдома. І не припиняють дивуватися, як там щоразу примудряються забивати бус усім необхідним так, що, здається, потрібен додатковий транспорт.

Вони самі вже трохи українці, напівжартома-напівсерйозно зізнаються пані Ядвіга та отець Станіслав: після 24 лютого їхня громада прийняла до себе близько п’яти десятків переселенців з України. Серед останніх є спортсмени, є представники галузі культури й інших галузей. Так, власне, знайомлячись, поляки пізнавали українців і те, чим ті живуть. Почали допомагати тим, кого прихистили, а разом – і тим, хто мешкає в Україні та відстоює на фронті її волю й незалежність.

Бердичівська громада має тісні дружні й партнерські зв’язки з польськими містами, інформував гостей міський голова. Їй є про що розповісти, чим зацікавити, є що й кого показати. Війна об’єднала між собою поляків, об’єднала між собою українців, об’єднала два народи. І, можливо, дружні взаємовідносини між парафіями Бердичева та Явоже переростуть у такі самі відносини між обома громадами. Бердичівляни, засвідчив, Сергій Орлюк, до цього готові.