Бердичів

міська рада

Міська служба у справах дітей відзвітувала про роботу у 2022-му році та у І півріччі 2023-го

1-6

Про роботу міської служби у справах дітей минулого року та у І півріччі 2023-го відзвітували на засіданні виконавчого комітету. За інформацією в. о. начальника служби Вікторії Осіпової, на обліку в міській службі у справах дітей перебувають 119 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 96,6% з яких влаштовано в сімейні форми виховання.

Упродовж цього року надано статус 15 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, з них, 11 дітей влаштовано в сім’ї опікунів, піклувальників, 3 дітей в сім’ї родичів, 1 дитина – до закладу інституційного догляду.

У 2022 році 21 дитина набула статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 19 дітей влаштовано в сімейні форми виховання, 2 дітей усиновлено.

У громаді, як і в цілому в Україні, зазначила Вікторія Осіпова, залишається пріоритетною формою влаштування – усиновлення. В міській територіальній громаді проживає 43 усиновлених дітей в 37 сім’ях. Протягом 2023 року усиновлено 3 дітей, у 2022 році усиновлено 3 дітей. У листопаді 2022 року в Бердичівській міській територіальній громаді створена прийомна сім’я в яку влаштовано 3 дітей, позбавлених батьківського піклування. На території громади функціонує ще 2 прийомні сім’ї, в яких виховуються 2 особи з категорії дітей, позбавлених батьківського піклування. Також функціонує дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 9 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Міською службою у справах дітей постійно здійснюється контроль за умовами проживання та виховання дітей у сім’ях усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячому будинку сімейного типу. З метою реалізації державної політики щодо забезпечення житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа рішенням сесії Бердичівської міської ради затверджена міська (комплексна) цільова соціальна Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2023 рік. Стан забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить 98,35%, які мають житло на праві власності та праві користування. Із загальної кількості дітей зазначеної категорії 2 дитини (1, 65%) не мають житла. 14 осіб, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, які не мають житла або житло перебуває у непридатному для проживання стані чи його площа менша за встановлені норми.

У Бердичівській міській територіальній громаді, інформувала в. о. начальника міської служби у справах дітей, забезпечено створення та функціонування комплексної системи захисту інформації ЄІАС «Діти» – електронний банк даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, які залишилися без батьківського піклування; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів.

На обліку в міській службі у справах дітей перебуває 87 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах і виховуються в 41 сім’ї. Зокрема, 75 дітей проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків; 6 дітей перебувають на обліку як такі, що зазнали насильства (4 – фізичне, 2 – жорстоке поводження); 6 дітей набули статусу дитини, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Протягом 2023 року на облік поставлено 18 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у 2022 – 23 дітей. З метою захисту прав та інтересів дітей у 2022 році прийнято 2 рішення про негайне відібрання дітей від батьків у зв’язку із загрозою їх життю та здоров’ю.

Органом опіки та піклування протягом 2022-2023 років направлено 9 позовних заяв до Бердичівського міськрайонного суду про позбавлення 13 батьків батьківських прав відносно 16 дітей. 7 позовних заяв задоволено, діти влаштовані в сімейні форми виховання, 2 дітей повернуто на виховання матері (суд не позбавив матір батьківських прав), 1 справа знаходиться на розгляді в суді. Протягом вказаного періоду 4 дітей влаштовано до обласного центру соціально – психологічної реабілітації «Сонячний дім» Житомирської обласної ради (діти забрані з закладу) та 1 дитину до КНП «Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей – сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків», де перебуває на даний час. Щомісяця проводиться засідання комісії з питань захисту прав дитини, основним завданням якої є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

У І півріччі 2023 проведено 6 засідань комісій на яких розглянуто 67 питань, протягом 2022 – проведено 11 засідань на яких розглянуто 92 питання, продовжила Вікторія Осіпова. За результатами засідань комісії міською службою у справах дітей підготовлено та надано до суду 60 висновків органу опіки та піклування щодо розв’язання спорів та прийнято 75 рішень виконавчого комітету Бердичівської міської ради. 22.03.2023 році проведено засідання колегії міської служби у справах дітей при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради на якому розглянуто питання «Стан утримання та виховання дітей в сім’ях усиновлювачів, прийомних сім’ях, дитячому будинку сімейного типу, сім’ях опікунів, піклувальників.

Також у 2022 – 2023 роках міської службою у справах дітей проведено 50 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», обстежено 109 сімей, виявлено 53 дитини; проведено 104 профілактичні бесіди з батьками щодо належного виконання батьківських обов’язків, 51 бесіда з дітьми; розглянуто 40 звернень навчальних закладів міста щодо пропусків занять учнями без поважних причин.

У 2022 році проведено Всеукраїнський профілактичний захід «Урок», в ході якого виявлено 4 дитини, які не залучені до навчання. Працівниками міської служби здійснено виїзд за адресами проживання дітей, встановлено, що сім’ї не проживають на території м. Бердичева, ймовірно перебувають за межами України, на зв’язок не виходять. Працівниками міської служби у справах дітей взято участь у заходах, які проводилися рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Міською службою у справах дітей проводиться профілактична робота з 3 неповнолітніми дітьми, які вчинили правопорушення та перебувають на обліку сектору ювенальної превенції відділу превенції Бердичівського РВП, Бердичівського міськрайонного відділу державної установи «Центр пробації».

Службою у справах дітей здійснено аналіз кожного відомого факту скоєння дітьми кримінальних правопорушень, з’ясовано причини та умови, що призвели до їх скоєння. Також проведено індивідуально-профілактичні бесіди з дітьми, їх батьками та особами, що їх замінюють; обстежено умови проживання підлітків; повідомлено навчальні заклади про вчинення правопорушень неповнолітніми, з метою проведення профілактичної роботи по місцю навчання; перевірено навчальну успішність учнів, їх залучення до гурткової роботи; попереджено батьків про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків. У 2022-2023 роках міською службою у справах дітей проведено заходи до Дня захисту дітей, Дня усиновлення, новорічних та різдвяних свят.

Протягом 2022-2023 років міською службою у справах дітей прийнято 50 заяв від батьків, для виїзду дітей, які не досягли 16-річного віку за межі України без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, які завірені органом опіки та піклування відповідно до пункту 2-3 правил перетинання державного кордону України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57. Працівника міської служби у справах дітей протягом звітного періоду проведено 2 перевірки цільового витрачання аліментів на утримання дітей.

За інформацією міської служби у справах дітей