Бердичів

міська рада

«Наша молитва має безмежну силу і здатна принести мир»: у Бердичеві пройшли Урочистості Матері Божої Святого Скапулярія

DSC_0313-1

Відкрити Матері Божій все, що є у серці, все те, про що думаємо, про що переживаємо, про те, що забирає душевний спокій… В особливий спосіб просити Господа про закінчення війни та про справедливий мир, щоби живими й здоровими повернулися до рідних домівок українські чоловіки та жінки, аби батьки змогли обійняти своїх дітей… Із таким душевним наповненням, на думку настоятеля парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії отця-кармеліта Віталія Козака, прийшли люди на світлу Урочистість Матері Божого Святого Скапулярія, що цього року відбулася у Верхньому храмі Національного Марійного Санктуарію у Бердичеві.

У своїх молитвах, звернув увагу священик, з-поміж інших, важливо пам’ятати тих, хто щороку приходив та приїжджав на площу Святого Йоана Павла ІІ, аби вклонитися Іконі Матері Божій Бердичівській, а цьогоріч не змогли цього зробити через війну. Кожному віруючому важливо подумати про те, що він може віддати Господові. Саме на цьому місці, біля чудотворного образу Діви Марії. Важливо усвідомлювати те, що Господь хоче відповісти на молитви, хоче дати те, що у нього просять, і навіть більше.

Разом з іншими єпископами він ішов до храму, відчуваючи, що все повертається до нормального стану, поділився, звертаючись до присутніх на Урочистості єпископ Києвсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький. Водночас, є чітке усвідомлення того, що цьогорічне свято у Бердичеві – ще не є святом переможним, люди ще не можуть відсвяткувати все те і таким чином, як хотів би того Господь. Єпископ закликав не забувати про те, що війна триває. І не лише зовні, але й війна всередині кожного. Той мир, за який нині всі так ревно моляться, він буде зовсім інший, переконаний Владика. То буде мир, якому ми знатимемо ціну. І паломництва до Санктуарію, які неодмінно повернуться, будуть вже зовсім іншими паломництвами. І святкування буде вже іншим. Але до того ще треба дійти…

Під час молитов люди звертаються до Марії з проханням про заступництво, але, насправді, Божа Матір сама поспішає до людей на допомогу. Її не треба переконувати ані в чому, бо вона сама прагне йти до людей. На це звернув увагу присутніх очільник святкової служби Архієпископ Вісвальдас Кульбокас – Апостольський Нунцій в України, представник Папи Римського Франциска в Україні. Молитва, наголосив, здатна принести мир, і неважливо, хто її промовляє – дорослий чи малий. Марія готова заступитися за кожного, але їй потрібно «Так» від кожного. Ісусова Мати хоче принести мир усім, але їй потрібне «Так» від усіх.

Воздаючи молитву, люди часто думають що промовлені ними слова нічого майже не вартують, і Діва Марія прагне донести – це не так. Людська молитва, підкреслив Нунцій, має безмежну силу. Вона здатна принести мир, навернути від гріхів. Задля такої дієвості потрібно всього лише дві прості речі. Довіра та смирення.

Сьогодні, коли в Україні точиться війна, Марія об’єднує всіх у спільній молитві про закінчення боїв та про мир в усьому світі. Рік Милосердя, оголошений римсько-католицькою церквою, це значуща відповідь на потреби й виклики сучасного світу – світу, в якому потреба у милосерді, співчутті та пробаченні просто величезна.

Про це й не лише про це у своїх виступах говорили Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, Голова Конференції Римсько-Католицьких єпископів України, Ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський, Генеральний настоятель Ордену Босих Кармелітів з Риму отець Мігель Маркез Кальє, представник Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Цього урочистого дня усі, хто з Ісусом та Марією в серці, об’єднані, як ніколи, зазначив у своїй промові Бердичівський міський голова Сергій Орлюк. І єдині вони не лише своєю незламною вірою у Перемогу – вони єдині своєю непохитною вірою у Господа і в силу молитви. Сам Сергій Орлюк, із власних слів, вірить у те, що так само, як і сотні років тому, коли молитва до Матері Божої допомогла звільнитися з полону воєводі Тишкевичу, так і сьогодні щирі молитви до неї допоможуть оборонцям України звільнити рідну землю від ворога.

Віра й молитва, за переконанням міського голови, це та зброя, на яку українцям не потрібно отримувати дозволи – цю зброю їм дав сам Господь, і український народ зобов’язаний нею скористуватися.

Через війну змінено формат Урочистостей, але присутні на них впевнені у тому, що у цей час сотні тисяч очей спрямовані на образ Діви Марії, зазначив Сергій Орлюк. Десятки тисяч сердець б’ються в унісон, молячи Господа та Матір Божу про мир, про те, аби їхня безкінечна сила зміцнила добрих людей. З українцями – найзаповітніше бажання побороти ворога, почати жити у мирі й спокої, бажання відновити свою країну, почати торувати шлях до успіху та благополуччя, прагнення бути європейською державою з європейськими та християнськими цінностями.

Ми не стомимось дякувати усім, хто у нелегкому протистоянні з силами зла, виступає на боці добра, наголосив Сергій Орлюк. Ми дякуємо і низько вклоняємося нашому звитяжному українському війську. Ми дякуємо народу України, котрий стоїть пліч-о-пліч зі своєю армією. Ми дякуємо усім державам цивілізованого світу за неоціненну допомогу. Ми дякуємо Господові та Його Милосердній Матері!

Участь в Урочистостях також взяли:

 • Єпископ-помічник Лісабонський (Португалія) Амеріко Агуар, голова організаційного комітету Світових Днів Молоді;
 • Високе духовенство римсько-католицької церкви в Україні;
 • Народний депутат України Богдан Кицак;
 • Генеральний Консул РП у Вінниці Дамян Цярцінскі;
 • Надзвичайні і Повноважні Посли європейських держав в Україні;
 • Заступник начальника Житомирської ОВА Олександр Федько;
 • Секретар Бердичівської міської ради Богдан Коляда;
 • Керівники Бердичівської РВА та районної ради;
 • Представники міст-партнерів Бердичева із Ченстохова (Польща), Алітуса (Литва) та Золотоноші (Україна), делегація з м. Коростеня (Україна);
 • Представники парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії;
 • Гості-віряни з інших регіонів України.

Останні новини