Бердичів

міська рада

На будівлі залізничного вокзалу встановили пам’ятну дошку на честь 100-річчя зустрічі Петлюри і Пілсудського

IMG_20230716_132608

В рамках відзначення Днів Європейської культури на фасаді залізничного вокзалу встановили пам’ятну дошку на честь 100-річчя зустрічі Головного Отамана УНР Симона Петлюри з Головою Польської держави Маршалком Юзефом Пілсудським. Участь в урочистому відкритті меморіального знаку взяли Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, Народний депутат України Богдан Кицак, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, Генеральний консул Республіки Польща у місті Вінниці Даміан Цярціньскі, делегації із партнерських міст – Ченстохови, Алітуса і Золотоноші, представники депутатського корпусу та громадськості, військовослужбовці.

Зустріч очільників Української та Польської держав відбулася на станції “Бердичів” 5 травня 1920 року. Тоді, як зазначив Сергій Орлюк, вони домовилися про спільну боротьбу зі спільним ворогом – росією. Минуло століття, але ворог залишився тим самим. Тому, підкреслив міський голова, сьогодні ми дякуємо братній Польщі за підтримку і різнопланову допомогу, а також сподіваємося на продовження дружби та співпраці у всіх сферах суспільного життя.

Меморіальна дошка, за словами Бартоша Ціхоцького та Даміана Цярцінського, є свідченням тісних польсько-українських зв’язків та добросусідських стосунків, які у майбутньому лише зміцнюватимуться.

Немає незалежної Польщі без незалежної України і – навпаки, переконаний заступник Президента Ченстохови Ришард Стефаняк. Сьогодні, зазначив, Україна боронить не лише власну свободу, а й свободу усієї Європи, тому, запевнив, польський народ стоятиме із нею пліч-о-пліч до Перемоги.

Щирі слова вдячності закордонним партнерам висловив Народний депутат України Богдан Кицак.

Наприкінці урочистого заходу присутні поклали квіти до пам’ятного знаку.