Бердичів

міська рада

Україні – понад 1000 років: День Української Державності відзначили у Бердичеві (ФОТО)

DSC_0194-1

Державотворчі традиції в України мають понад тисячолітню історію, і День Української Державності покликаний нагадати українцям та всьому людству: ці традиції беруть витоки у Київській Русі, у Руській середньовічній державі, центром якої у всі етапи становлення державності був і залишається Київ.

На святкування Дня Української Державності до Бердичева приїхали начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко разом зі своїм заступником Юрієм Денисовцем та заступником голови Житомирської облради Володимиром Ширмою. Біля Меморіалу «Слава Героям!» гостей зустрічали Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, керівниця Бердичівської РВА Людмила Димидюк, голова Бердичівської районної ради Олександр Балянов, депутати міської ради, представники влади громади та району. На знак пам’яті та пошани до тих, хто вже у новітній Україні ціною свого життя захистив українську державність та український народ, посадовці поклали квіти до Меморіалу.

З нагоди Дня Української Державності у закладах культури бердичівської громади пройшли тематичні виставки-екскурси, було проведено інтерактивні вікторини та майстер-класи, продемонстровано відеопрезентації. Центральні урочистості за участі військовослужбовців, родин загиблих Героїв, народних обранців, представників місцевих підприємств, установ та організацій відбулися у Театрі на Європейській.

Нині і завжди ми шануємо й шануватимемо усі етапи нашого державотворення – від Русі й до сьогодення, зазначили на початку дійства ведучі заходу. Шануємо всіх, хто в усі віки боровся, хто нині бореться за життя України – незалежної, вільної, демократичної.

У цей надскладний час українці стали не просто народом – кожен став невід’ємною частиною великої й могутньої української нації, констатував у своїй промові Віталій Бунечко. Незалежність та державність, переконаний, є найціннішим скарбом, що передається в Україні від покоління до покоління. Українська державність, зазначив очільник Житомирської ОВА, виступає основою єдності та ідентичності нації українців. В усі етапи державотворення, зауважив, поставали постаті, котрі робили все задля того, аби захистити право українців бути самими собою. Сьогоднішні громадяни України беруть на себе відповідальність за майбутнє нащадків, зобов’язуючись розвивати й зміцнювати українську державність в ім’я майбутніх поколінь.

Символічно те, що День Української Державності відзначається у День Хрещення Русі князем Володимиром, зазначив зі сцени Володимир Ширма. Це, на його думку, є чіткою відповіддю тим, хто заявляє, що України, мовляв, ніколи не було. Коріння українців – у Київській Русі. Пам’ять українців – не швидкоплинна: вони пам’ятають усіх і кожного, хто боровся за вільну й незалежну Україну – від княжих лицарів та козаків і до вояків УНР, УПА та, звісно, Героїв сьогоднішньої української держави. Завдяки їм Україна була, є і буде.

Свято Української Державності покликане нагадати кожному українцю, кожному європейцю, кожному у цьому світі один беззаперечний факт. Факт, що його безумовно, раз і назавжди, мають затямити собі і наші вороги. Україна – вільна й незалежна країна, історія державності якої своїм корінням сягає Київської Русі. Наша державність родом не з вікопомного 1991-го року, вона не народилася в славній Українській Народній Республіці. Її колиска – Руська середньовічна держава. На цьому наголосив у своєму виступі Бердичівський міський голова.

Для того, аби відчути себе спадкоємцями величної й могутньої Київської Русі, українцям не потрібно вирушати за сотні кілометрів і доводити своє право на спадок, зазначив Сергій Орлюк. Вони вже живуть тут! Тут жили їхні діди та прадіди. Столиця українців – древній та вічно молодий Київ, герб українців – Тризуб Володимира Великого, українські гроші – гривня. Всі вони – родом з Русі, нагадав міський голова. Понад тисячу років з українцями – християнська віра, продовжив. Прийнявши її, вони ступили на шлях, з якого не сходять і нині, з якого не зійдуть ніколи – шлях до цивілізації. Вибором українців були і залишаються європейські та християнські цінності.

Цього року в Україні востаннє відзначають День Української Державності 28 липня, нагадав Сергій Орлюк, далі цей день припадатиме на 15 липня – згідно Новоюліанського календаря. І це, на його переконання, ще одне свідчення тому, що Україна та українці – на боці всього цивілізованого світу. Ось уже понад 9 років, як Українську Державність доблесно й самовіддано відстоює звитяжне військо новітньої України. Ми переможемо у цьому важкому, кровопролитному протистоянні, не сумнівається Сергій Орлюк. Переможемо і побудуємо успішну Україну!

Бердичівська громада дякує усім, хто працею і молитвою, високою свідомістю й непохитним патріотизмом, у тихих містах і на грізних знівечених полях визвольних боїв тримає український фронт, наголосили на урочистостях. А на найвищу вершину пошани підносить Героїв-Захисників! Їхню самовідданість, сміливість, стійкість та мужність відзначили на сцені високими нагородами, Грамотами та Подяками.

На честь усіх, хто з часів Київської Русі й до сьогодні творили й творять державність України, виступили творчі колективи та виконавці міського Палацу культури.