Бердичів

міська рада

“Укренерго”: обсяг доступних потужностей для виробництва електроенергії обмежений

IMG_20221120_145036-pxzp4iifdwyr7p79gwo2jfmsgvvw5g8dy2khd6rzq8

СПОЖИВАННЯ. Вчора через спеку споживання стрімко зросло і трималось на підвищеному рівні 12 годин поспіль, впродовж всього світлового дня. Це створило додаткове навантаження на енергосистему. Крім того, з початком спекотного періоду змінились початок і тривалість періоду найбільшого навантаження в енергосистемі, який тепер триває з 16.00 до 23:00.

За прогнозами синоптиків сьогодні майже по всій Україні найбільш спекотний день за тиждень. Ми розуміємо, що провести його без кондиціонера дуже складно. Але просимо не забувати, що наразі в енергосистемі складна ситуація через ремонти на багатьох теплових та гідроелектростанціях, а також на кількох атомних енергоблоках. Тому обсяг доступних потужностей в енергосистемі для виробництва електроенергії обмежений, особливо у години найбільшого споживання.

Будь ласка, переносьте використання кондиціонерів та потужної техніки з вечірніх годин на інший час доби або на ніч, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно.

БАЛАНС В ЕНЕРГОСИСТЕМІ. Наразі виробництва електроенергії достатньо для забезпечення потреб споживачів.

РЕМОНТИ. “Укренерго” провела необхідні ремонти на одній з високовольтних ліній на півдні країни, що дозволило повернути її у роботу на напрузі 750 кВ і збільшити можливість передачі потужності у регіони.

Активні відновлювальні роботи тривають на всіх пошкоджених масованими атаками ворога енергооб’єктах. Також тривають планові ремонти обладнання.

КОМЕРЦІЙНИЙ ОБМІН ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ З ЄС. Сьогодні з 17:00 до 23:00 здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини потужністю від 49 до 304 МВт (максимум о 18:00), а також з Молдови – від 1 до 138 МВт у різні години доби (максимум о 22:00). Експорт відсутній.

МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО. Під час нічної атаки ворога були пошкоджені об’єкти електромереж у Львівській області. Тривають аварійно-відновлювальні роботи.

Через негоду відключалися споживачі у Хмельницькій області. Через технічний збій було короткочасне локальне відключення у мережах Прикарпатті.

Внаслідок обстрілів є пошкодження у мережах на Донеччині, Запоріжжі, Харківщині та Херсонщині.

НЕК “Укренерго”

Останні новини