Бердичів

міська рада

“Укренерго”: існує необхідність зменшення споживання електроенергії у вечірні години

IMG_20221120_145036-pxzp4iifdwyr7p79gwo2jfmsgvvw5g8dy2khd6rzq8

​​ВИРОБНИЦТВО ТА СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Наразі на електростанціях виробляється достатньо електроенергії для забезпечення потреб споживачів. У вихідні споживання було нижче, ніж у робочі дні. Але з початком робочого тижня споживання вже зростає.

На сьогодні Диспетчерський центр Укренерго не прогнозує відключень, але наголошуємо на необхідності зменшити споживання електричної енергії у вечірні години доби.

Найбільш складним для енергосистеми є період з 16:00 до 23:00. У цей час зменшується активність роботи сонячних електростанцій. Тому для забезпечення зростаючого попиту необхідно залучати додаткові енергоблоки, кількість яких обмежена. Крім цього, після завершення водопілля зараз обмежені можливості виробництва гідроелектростанцій.

Ситуація ускладнилася тим, що у неділю, 9 липня, у плановий ремонт виведений енергоблок однієї з атомних електростанцій. Це зменшило доступний обсяг потужностей в енергосистемі.

Нагадаємо, що внаслідок російських масованих ракетних та дронових атак пошкоджень зазнали всі теплові та частина гідроелектростанцій, а також мережі “Укренерго”, зокрема не працюють внаслідок пошкодження чи окупації 40 ліній електропередачі напругою 220-750 кВ.

Наразі ведуться активні відновлювальні роботи, де це можливо, а також планові ремонти на деяких енергоблоках атомних електростанцій. У зв’язку з цим доступний обсяг потужностей в енергосистемі обмежений.

НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ

У суботу, 8 липня, на одній з електростанцій на сході країни обвалився дах, внаслідок чого загинули та отримали поранення працівники станції. Висловлюємо щирі співчуття родинам загиблих та нашим колегам. Цю станцію ворог найбільше з усіх об’єктів обстрілював ракетами та артилерією. Наразі станція не працює. Те, що сталося у суботу, – це наслідок російських обстрілів. Приховані пошкодження, на жаль, можуть переростати у такі значні руйнування. Саме тому, в енергосистемі зберігаються ризики відмов обладнання та виходу з роботи енергоблоків, і її робота зараз не така надійна, як до війни.

ІМПОРТ/ЕКСПОРТ

З 18:00 до 22:00 передбачений імпорт електроенергії зі Словаччини з максимальною потужністю до 299 МВт, а також з Молдови – до 170 МВт з 17:00 до 21:00. Експорт відсутній.

МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО

Загалом через бойові дії та технічні збої в роботі обладнання наразі залишаються знеструмленими 408 населених пунктів у прифронтових та прикордонних областях. Відновлення відбувається за умови безпекової ситуації для ремонтних бригад та з дозволу військових. Через негоду на вихідних було знеструмлено 16 населених пунктів на Чернігівщині та Сумщині. В окремих районах Чернігівщині ще триває відновлення живлення.

УВАГА!

Спостерігаються активні спроби створення фейкових сторінок Укренерго у соцмережах, зокрема телеграм-каналів. Звертайте увагу на джерела, звідки ви берете інформацію. Користуйтеся тільки офіційними каналами.

Читайте також “Укренерго” у фейсбуці – https://www.facebook.com/npcukrenergo/

НЕК “Укренерго”