Бердичів

міська рада

У Бердичеві презентували проєкт «Польський сервіс відбудови України»

DSC_0003-1

Координатор контактного пункту «Польського сервісу відбудови України» Олег Левченко відвідав Бердичів, де провів ознайомлювальну зустріч із міським головою Сергієм Орлюком та спеціалістами управління економічного розвитку Бердичівської міської ради.

«Польський сервіс відбудови України» – стартова програма значною мірою економічного характеру, в якій ключовим є показати польському бізнесу перспективи входження в Україну, інформував Олег Левченко. Польським Урядом, продовжив, готується спеціальна Програма гарантування й страхування бізнесу, який матиме бажання інвестувати в сусідів. Так, є певні обмеження, пов’язані з розумінням того, що в Україні тривають воєнні дії, зауважив координатор, втім ці обмеження виступають водночас і можливостями. Одна з таких – 300-кілометрова зона від західного кордону, до якої потрапляє Житомирщина. Розглядається можливість роботи на рівні громад із метою налагодження партнерських зв’язків, а також імовірність залучення підприємців із Польщі до відновлення сходу України.

Проєкт реалізується через Центр стратегічних досліджень Варшавського інституту підприємництва, зазначив Олег Левченко: координатори інформують Центр про те, що відбується у регіонах України. Виходячи з вищеозначеного, на 2023 рік передбачено здійснити наступні кроки:

  • Зустрітися та познайомитися з громадами;
  • Здійснити опитування у громадах на предмет того, що українська сторона може запропонувати польським бізнесовим колам;
  • Розсилка підприємствам, що входять до Інституту підприємництва, зібраної в Україні інформації.


Вже розроблено анкети, що через обласні військові адміністрації потраплять до громад, після збору та обробки анкет відбудеться контакт з бізнесом Польщі, а далі планується провести загальне зібрання за участі польських експертів, представників урядових інституцій та бізнесменів – як польських, так і українських. Мета – налагодження повноцінного діалогу.

Є сподівання, що Програма спрацює, зазначив Олег Левченко: станом на сьогодні вже понад 250 польських підприємств озвучили бажання попрацювати в Україні. Наразі важливо побачити конкретну зацікавленість конкретних відповідальних посадовців в українських регіонах.

Гостеві надали вичерпну інформацію про інвестиційний потенціал бердичівської громади (інвестиції Greenfield та Brownfield) та ознайомили з актуальними запитами діючих інвесторів на розширення виробничих потужностей. Анкети у Бердичеві опрацюють, запевнив Сергій Орлюк, громада готова до діалогу.