Бердичів

міська рада

У Бердичеві стартували Дні Європейської культури

IMG_20230715_173724-1

У Музично-драматичному театрі відбулася зустріч Бердичівського міського голови Сергія Орлюка із представниками закордонних та українських міст-партнерів, приурочена до відкриття Днів Європейської культури та 267-ій річниці від Дня першої коронації ікони Матері Божої Бердичівської. На урочистості завітали гості із польської Ченстохови, литовського Алітуса, української Золотоноші, а також Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Цярціньскі, Народний депутат України Богдан Кицак, депутатка Житомирської обласної ради Алла Мусевич, представники районної влади, місцевого депутатського корпусу, військових та правових органів, керівники структурних підрозділів виконавчого комітету.

Зустріч розпочалася зі спільного виконання трьох Державних Гімнів – України, Польщі, Литви. Хвилиною молитви було вшановано пам’ять загиблих у боротьбі з російськими окупантами.

Із вітальним словом звернувся до гостей Сергій Орлюк. Присутність у залі офіційних делегацій партнерських міст, підкреслив, засвідчує, що Бердичів має вірних і надійних друзів, котрі стоятимуть з ним пліч-о-пліч – як у часи смутку, так і у часи радості.

Міський голова подякував очільникам двох інших міст-побратимів – Явора та Сєдльце – за надіслані вітальні листи, висловив сподівання на підписання Угоди про співробітництво із Алітусом.

“Від імені усіх жителів бердичівської громади дякую вам, друзі, за все, що ви зробили і продовжуєте робити для Бердичева і України. Нині, під час повномасштабної війни, ваша допомога, ваше співчуття, ваше розуміння, додають нам наснаги і душевних сил, надихають на боротьбу, не дозволяють опускати руки і зневірюватися. Ми знаємо, що ви стоїте поруч із нами. Ми відчуваємо стукіт ваших полум’яних сердець та міцний потиск ваших дружніх рук, знаємо, що ви готові підтримати нас у будь-який момент та підставити нам своє надійне плече. Впевнений, що незабаром, з вашою допомогою, Україна подолає ворога і доєднається до славної родини європейських народів” – зазначив Сергій Орлюк.

Щирі слова вдячності закордонним партнерам за підтримку Української Держави у складний воєнний період висловив Богдан Кицак. І Польща, і Литва, зауважив Народний депутат, з початку повномасшабного вторгнення прихистили сотні тисяч українських біженців, створили для них безліч програм соціальної підтримки й адаптації, регулярно надають Україні гуманітарну та військову допомогу, роблять вагомий внесок у справу лікування і реабілітації поранених військовослужбовців та постраждалих цивільних громадян.

Свою підтримку Бердичеву та наміри продовжувати співробітництво у різних сферах життя засвідчив заступник Президента Ченстохови Ришард Стефаняк. Адже українські воїни, переконаний посадовець, сьогодні боронять від агресора не лише власну державу, а й оберігають спокій сусідніх країн, зокрема, Польщі.

За словами радника мера Алітуса Саулюса Івошки, литовський народ також не з чуток знає, що таке російська агресія. А тому, запевнив, Литва і надалі допомагатиме Україні у справедливій боротьбі, аби на українській землі якомога скоріше запанував переможний мир.

Подякував бердичівській громаді та іноземним друзям за співпрацю заступник міського голови Золотоноші Олександр Флоренко. Він впевнений: єднання заради Перемоги та підтримка всього цивілізованого світу – це те, що допоможе українцям вистояти у війні і відновити власні кордони.

Окрім того, гості оглянули фотовиставку “Україна – розп’яття”, а по закінченню офіційної зустрічі поклали квіти скорботи і пам’яті до підніжжя Меморіалу “Слава Героям!”.