Бердичів

міська рада

Біля могил загиблих Героїв-бердичівлян звершили спільну молитву

DSC_0248-1

За душі Героїв-бердичівлян, котрі віддали свої життя за Україну, за Перемогу та мир у соборній і незалежній українській державі, молилися у Бердичеві біля могил полеглих Захисників. Службу очолив Благочинний Бердичівського округу ПЦУ протоієрей Євгеній Шимченко, участь у ній взяли члени сімей загиблих воїнів, а також міський голова Сергій Орлюк, народний депутат України Богдан Кицак, секретар міської ради Богдан Коляда.

… Його часто запитують ті, хто нині зі зброєю у руках воює з рашистами, чи скоюють вони тим самим великий гріх, говорить отець Євгеній. І щоразу отримують одну й ту саму відповідь: ні.

Не українці розв’язали цю страшну війну, не вони ступили на чужу землю, вбиваючи, випалюючи, руйнуючи та ґвалтуючи. Український Воїн звільняє рідне, дане йому Богом. Рідну територію, рідну громаду, рідних за кров’ю та за духом людей. Добро б’ється проти зла, і у цій нелегкій битві кладуть голови наші оборонці за свою країну, за свій народ, за своїх побратимів. А, як відомо тим, хто вірить у Господа, «ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх». Що, у свою чергу, означає, що Українське Воїнство робить праведну справу, і, йдучи у засвіти, душі наших звитяжних синів, чоловіків і батьків отримують заслужений спокій та спочинок.

Ми потребуємо допомоги одне одного: там, на небесах потребують земних молитов, тут, на землі – захисту й опіки. Про надпотужну силу молитви нагадав присутнім Сергій Орлюк. За щирою вірою та молитвою стоїть сам Бог, зазначив, і перемогти благословенну ним спільноту не здатен навіть найжорстокіший та найпідступніший ворог.

Посадовці вшанували пам’ять загиблих бійців 26-ї артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича, поклавши квіти до пам’ятника Героям. Шану й пам’ять тим, хто повернувся додому на щиті, виказали й у сусідній Скраглівці.