Бердичів

міська рада

День Молоді у Бердичеві: з любов’ю до України, до її Захисників, з любов’ю до життя

6114d2c206a0d349255720

12 серпня Україна разом з усім світом відзначатиме День молоді. Війна у країні з її людськими трагедіями й руйнуваннями змінює пріоритети, спосіб життя, змінює людей зсередини. Водночас, коли щось послаблюється, відходить на задній план чи зникає назавжди, щось неодмінно посилюється.

Із новою силою хочеться допомагати своїм оборонцям, підтримувати їх, із новою силою – подякувати кожному за можливість радіти життю. Хочеться зізнатися у любові своїй країні і вкотре засвідчити: вони, яких так часто називають «майбутнім України», є. Вони мають безліч талантів і бажання змінювати цей світ на краще. Вони – українці, тому донатять на ЗСУ та волонтерять. Мають достатньо енергії, тож їх вистачає на все і 24/7. Вони – це молодь бердичівської громади.

Із самого початку повномасштабної агресії місцеві юнаки та дівчата у різний спосіб, поодинці і невеличкими спільнотами працювали на підтримку ЗСУ. Допомагали не лише військовим, а й вимушеним переселенцям, тим землякам-бердичівлянам, котрі опинилися у складних життєвих обставинах. Забезпечували продуктами харчування, одягом, предметами гігієни, влаштовували благодійні ярмарки, концерти, аукціони тощо. Близько 50-ти таких молодих активістів, починаючи з п’ятниці і протягом суботи-неділі, відзначать Подяками Бердичівської міської ради та її виконавчого комітету.

Чи можлива щира любов до своєї країни без любові до міста чи села, в якому народився?.. Взнаючи щось нове про рідний і такий, здавалося б, знайомий Бердичів, стверджують дівчата й хлопці, ти відчуваєш, як міцнішає зв’язок між ним і тобою, як до тебе промовляють його вулиці, будівлі, його природа. «Місто промовляє»: так називатиметься суботній квест, до участі в якому запрошує усіх охочих молодіжно-волонтерський центр «М-Формація». Інтелект та здатність мислити логічно, знання місцевої історії, фізична заґартованість, вміння діяти у команді та весела вдача – все це допоможе не лише побувати біля місцевих «цікавинок», а й з користю для розуму й настрою провести час.

Слухай українське, віршуй українською, декламуй українське, твори українською. Вони так і робитимуть – учасники творчого квартирника, що відбудеться у суботу в «М-Формації» у рамках ІІ молодіжного фестивалю «Молодь єднає Україну». Головна тема – Україна й воля, українські Воїни Світла, все, чим живе нинішня молодь.

А живе вона, з-поміж іншого, розумінням цінності такого поняття як благодійність. Тому на фесті можна буде долучитися до збору коштів на підтримку ЗСУ, або ж придбати щось із представленого на благодійному ярмарку, що відбудеться у рамках «Молодь єднає Україну». Розмалювати легендарний «Джавелін», спробувати себе у ролі будівничих громади у популярній грі «Світ Громад» – всім цим та багатьом іншим обіцяють розфарбувати в кольори України «молодіжну» суботу в «М-Формації».

Разом ми – сила, лише разом здолаємо ворога, лише разом побудуємо успішну Україну… «Разом до Перемоги» пропонують продовжити шлях організатори благодійного мистецького проєкту, що відбудеться на просторах молодіжного хабу «Територія Творчих Людей» (міський Палац культури ім. О. Шабельника).

Завершити День молоді у Бердичеві планують вечірнім показом кіно просто неба. «День «Так» покликаний нагадати усім, що справжні сімейні цінності здатні перемогти будь-які непорозуміння та негаразди. Що міцна родина зі здоровими стосунками – це, зокрема, те, на чому будується цивілізована держава.

Протягом двох вихідних для найменших мешканців громади з 10-ї ранку працюватиме містечко батутів, а з 16:00 діятиме дитяча ігрова програма: у суботу дітвору розважатимуть Публічна бібліотека та Центр позашкілля ім. Разумкова, у неділю – викладачі музичної та художньої шкіл.  

Останні новини