Бердичів

міська рада

Не випалювати суху траву закликають бердичівські рятувальники

Дизайн-без-названия-1

На жаль, деякі громадяни й досі практикують випалювання сухої трави, що часто призводить до масштабних пожеж. Наслідки цих дій жахливі 🥺, нагадують у Бердичівському РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області.

🔥 Вогонь знищує все живе.

Гине флора, дикі та свійські тварини, комахи й птахи, які низько гніздяться. Хтось згорає живцем, а хтось задихається від диму. Тварини не встигають втекти від пожежі.

🔥Через випалювання трави гине корисна мікрофлора, що бере участь у важливих біологічних процесах, а також змінюється структура ґрунту. У результаті він перестає бути родючим і відновиться лише за 5–6 років.

🔥 Під час горіння сухостою в повітря виділяються небезпечні речовини: бензопірен, діоксини, важкі метали. Це може спричинити головний біль, кашель, подразнення очей, запалення слизової оболонки носа й гортані, а згодом навіть призвести до онкологічних захворювань.

🔥 За певних погодних умов маленький підпал може швидко перетворитися на масштабну пожежу, перекинутися на будинки й стати причиною загибелі худоби та навіть людей.

Будь ласка, не випалюйте траву!

Бережіть себе, близьких і довкілля — вибирайте альтернативні способи утилізації сухостою.

Бердичівське РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області.