Бердичів

міська рада

Про здійснення контролю у сфері реклами

Дизайн-без-названия-6

З метою уникнення порушень у сфері використання мови, управління економічного розвитку Бердичівської міської ради інформує, що відповідно до статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» мовою реклами в Україні є державна мова.

Вимогами статті 28 мовного Закону передбачено, що інформація для загального ознайомлення (оголошення, зокрема ті, які містять публічну пропозицію укласти договір, покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується або може використовуватися для інформування необмеженого кола осіб про товари, роботи, послуги, певних суб’єктів господарювання, посадових, службових осіб підприємств або органів державної влади, органів місцевого самоврядування) подається державною мовою, якщо інше не встановлено цим Законом.

Додатково інформуємо, що статтею 1885218853 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачена адміністративна відповідальність за порушення закону щодо функціонування і застосування української мови як державної.

На порушників буде накладатися штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн) або попередження, якщо порушення вчинено вперше.

За повторне протягом року вчинення порушення на порушників буде накладатися штраф у розмірі від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500-11900 грн).

На основі вищевикладеного просимо дотримуватися вимог чинного законодавства України.

У разі виявлення реклами з ознаками порушення Закону України «Про рекламу» на території Житомирської області споживачі реклами можуть звернутися:

  • до Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області для отримання консультації (телефон: (04142) 43 89 84), із письмовим зверненням (заява, скарга) за адресою: м. Житомир, вул. Гагаріна, 55, та електронним зверненням;
  • до Уповноваженого з захисту державної мови. Адреса: м. Київ, провулок Музейний, 12. Канцелярія: info@mova-ombudsman.gov.ua

Управління економічного розвитку Бердичівської міської ради

Останні новини