Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк провів особистий прийом громадян

Дизайн-без-названия-11

Питання земельні й житлові, звернення щодо субсидії та встановлення індивідуального опалення, проблеми з благоустрою, прохання допомогти матеріально та посприяти у виправленні прізвища у документі на право власності… Протягом першої половини середи міський голова Сергій Орлюк розбирався зі зверненнями від громадян на особистому прийомі.

Так складається, що майже щоразу під час спілкування з мешканцями громади та тими, хто опинився у Бердичеві внаслідок повномасштабної агресії росіян, Сергій Орлюк вимушений нагадувати: вже тривалий час держава не будує житло. У місті немає вільних квартир, аби поселити туди переселенців чи сімейну пару, котра свого часу мешкала у Вірменії і після страшного землетрусу у Спітаці, залишившись без житла, вирушила до родичів в Україну. Спочатку 10 років у Новій Каховці, розповідають, потім – Бердичів. Хтось дорікне, припускають, мовляв, пройшло майже 35 років, а на нову квартиру вони так і не заробили. І статус біженців, можливо, треба було оформляти після того, як виїхали з країни. Так-то, мабуть, воно так, лишень сьогодні маємо те, що маємо: працювали, ростили дітей, винаймали житло, тепер ось важко хворіють, мріють хоч на схилі літ відчути затишок у власній оселі.

Прожила з чоловіком життя… Розлучилась, але вийшло так, що живуть на одній площі. Чоловік переніс інсульт – зараз реабілітується, жінка має проблеми з очима: каже, що лікарі наполягають на операції. Звернулася по матеріальну допомогу – відмовили. Пояснили, що законом дозволено надавати таку допомогу людям, в яких дохід не перевищує 2 684 грн (прожитковий мінімум), а у жінки пенсія – трохи більше 3-х тисяч гривень…

За дорученням міського голови, фахівці розбиратимуться з ситуацією, що складається на вул. Грушевського. За інформацією мешканців, там начебто, мають намір прокласти зливову систему. Вони – проти, адже, як стверджують за вказаним маршрутом пролягає теплотраса, та й запропонована схема, начебто, не дозволить стікати воді належним чином.

Свого часу матір молодої жінки, котра прийшла на прийом до міського голови, позбавили материнських прав. Якимось чином матір обміняла квартиру у росії на квартиру у Бердичеві. І все би нічого, та лишень цієї квартири під № 1, що розташована в одному з будинків на Європейській,… ніде не існує. Є квартира № 2, № 3 й решта, а дані про першу не можуть знайти ані у БТІ, ані в архівах, ані будь-де, стверджує жінка. Треба вирішити цілу низьку питань, а можливості такої немає. З чогось, таки, треба починати, і Сергій Орлюк доручив почати з БТІ. Разом зі спеціалістами, має впевненість, жінка розплутає цей проблемний клубок.

Занедбана вбиральня у подвір’ї загального користування приносить їм купу проблем, заявляють мешканці будинку, що на вул. Луппова, й прилеглих будинків. Люди просять або знести її, або щось вирішити, адже вже несила терпіти купу «клієнтів», котрі мало не цілодобово справляють у тому місці власні потреби. До того ж звертаються, аби тамтешні підприємці огородили їх парканом, а влада щоби подбала про облаштування проїзду.

За кожним зверненням Сергій Орлюк разом зі спеціалістами міської ради дали громадянам роз’яснення та консультації. З низки питань профільні фахівці отримали від міського голови відповідні доручення.