Бердичів

міська рада

Строки дії воєнного стану в Україні та проведення загальної мобілізації продовжено на 90 днів

Увага_важливо

У зв’язку з триваючою повномасштабною агресією російської федерації проти України, з 05:30 18-го серпня дію військового стану в Україні та проведення загальної мобілізації продовжено строком на 90 днів.

На даний період, нагадують у Житомирській ОВА, органам державної влади, військовому командуванню та адміністраціям, а також місцевому самоврядуванню надаються повноваження, необхідні для запобігання загрозі.

Запровадження воєнного стану передбачає ряд правил та заборон для громадян:

  • комендантська година під час якої заборонено перебувати на вулицях без спеціальних дозволів;
  • може проводитися перевірка документів, а в разі потреби – огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян;
  • заборона на проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів.

Під час комендантської години заборонено перебувати на вулиці та у громадських місцях, а також пересуватися пішки або на будь-якому виді транспорту без спеціального пропуску.

За дотриманням стежать правоохоронці та військові. Порушника можуть зупинити для перевірки документів та встановлення особи. Виходити на вулицю дозволяється, коли треба дістатися найближчого укриття під час повітряної тривоги.

Також Житомирська ОВА нагадує, що на всій території області дозволено відвідування лісів населенням для збору дикорослих ягід, грибів, лікарської сировини, тощоокрім лісів, що знаходяться:

! у смузі на глибині 30 кілометрів від лінії державного кордону України, що межує з Республікою Білорусь;

! на території місцевостей, що були тимчасово окуповані (села Радча, Нова Радча, Стара Радча, Грезля, Давидки, Тичків, Вільхова, Ровба, Рубежівка Народицької селищної ради Коростенського району).

Таке рішення прийнято радою оборони Житомирської області.

Рішенням ради оборони також заборонено проведення будь-якого полювання в період воєнного стану, окрім проведення біотехнічних та охоронних заходів користувачами мисливських угідь.

Закликаємо жителів області дотримуватися визначених правил та обмежень заради власної безпеки та оточуючих.

У матеріалі використано інформацію від Житомирської ОВА