Бердичів

міська рада

У Бердичеві підвищували обізнаність жінок та дівчат щодо гендерно-зумовленого насильства та допомоги постраждалим

DSC_0047-1

Види гендерно-зумовленого насильства, ознаки психологічного, фізичного та економічного насильства… Що означають поняття «сексуальне насильство», «сексуальна наруга», «сексуальна експлуатація» та «сексуальні домагання»?.. За якими статтями Кримінального кодексу України встановлюють покарання кривдників за скоєні злочини та за порушення прав жінок на гідне поводження, тілесну недоторканість, обмеження свободи вибору, права на розвиток?..  

Темі гендерно-зумовленого насильства та допомоги постраждалим від нього було присвячено інформаційну сесію, що відбулася у приміщенні Бердичівської міської ради. Проводили сесію представниці ГО «Жіночий інформаційно-консультаційний центр», очолюваної Іриною Бабенко. В якості аудиторії виступили жінки, які опинилися у складних життєвих обставинах, та такі, котрі страждають від домашнього насильства. У сесії також взяли участь працівниці управління сім’ї та соціального захисту міської ради та Центру надання соціальних послуг. Захід відбувся у рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між ГО «ЖІКЦ» та Бердичівською міською радою, за фінансової підтримки Фонду реагування у надзвичайних ситуаціях для жінок і дівчат HIAS. Плідної роботи всім його учасницям побажала заступниця міського голови Олена Петрівська.

Насильство обертається важкими наслідками для здоров’я жінок – як фізичного, так і психологічного, інформувала присутніх психологиня Людмила Кулік, статистика, пов’язана зі скоєним насильством – світова та по Україні – вражає.

За кожною з учасниць сесії – своя життєва ситуація. Економічна залежність від чоловіка, відсутність роботи, маленькі діти, спільне житло, відсутність освіти – все це, значною мірою, перешкоджає вивільненню з «насильницького кола». Насамперед, інформували фахівчині, кожна жінка має усвідомити власні людські права – тоді вона вмітиме їх відстоювати у стосунках із чоловіками. Для цього існують певні техніки самозахисту від травмування психіки, техніки захисту від психосоматичних захворювань, що можуть виникати внаслідок систематичних переживань.

Протягом червня-липня, інформують організатори, під час подібних сесій знання про гендерно-зумовлене насильство та про ознаки різних його видів отримали більш ніш 250 дівчат, жінок та хлопців, 59 жінок ознайомились з елементарними техніками самозахисту з подолання стресу за методикою ВООЗ.

По завершенні сесії учасниці отримали «Пакети Гідності» від благодійного фонду «HIAS Ukraine» – гуманітарну допомогу у вигляді засобів особистої жіночої гігієни та захисту.