Бердичів

міська рада

Бердичів відзначив 82 роковини масових розстрілів євреїв у місті

DSC_0062-5

30 тисяч євреїв – розстріляних, закопаних живими й напівживими… Цю страшну трагедію Бердичів пережив 82 років тому – у вересні 1941-го року. Щороку цієї пори громадськість міста збирається біля пам’ятних знаків жертвам нацистського режиму, аби вшанувати пам’ять страчених гітлерівцями земляків – мирних, безвинних і беззахисних людей.

Бердичівляни різних поколінь розділяли й розділяють нині невимовний біль єврейського народу, на долю якого обрушився Голокост, зазначають організатори зібрання. Містяни не лише пам’ятають жертв людиноненависницької політики, але й засвідчують прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом й іншими формами упередженості, що можуть призвести до цілеспрямованого насильства щодо окремої народності, окремої людини, констатують у Бердичеві.

У день скорботного зібрання його учасники, серед яких – Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, помічниця-консультантка народного депутата України Богдана Кицака Юлія Чепак, керівники Бердичівського району, схиляють голови у пошані до подвигу Праведників Світу – людей різних національностей, які ризикували життями заради порятунку земляків-євреїв. За оцінкою фахівців, понад 2,5 тисячі Праведників Світу були українцями.

Хвилиною мовчання вшанували учасники зібрання світлу пам’ять мучеників Голокосту та Бердичівської трагедії. Молитву звершив головний рабин Бердичева Моше Талер. На знак вшанування загиблих до підніжжя пам’ятних знаків лягли живі квіти. Було відвідано місця масових страт євреїв у місті та поза його межами.

Сьогодні незламна Україна знову протистоїть нелюдам. Її справедлива перемога над рашизмом, переконані бердичівляни, має стати покликом до миру, взаєморозуміння, взаємоповаги та до сповідування найвищих людських цінностей.

Останні новини