Бердичів

міська рада

Відбулася 39 чергова сесія Бердичівської міської ради

Дизайн-без-названия-4

Як і було попередньо анонсовано, Порядок денний 39-ї чергової сесії Бердичівської міської ради зазнав суттєвих змін на самому її початку. Через необхідність доопрацювання, на чому наполягали депутати під час роботи постійних комісій, з розгляду було знято близько 30 проєктів рішень. Після чого народні обранці проголосували за оновлений Порядок денний і приступили до роботи.

Три проєкти, схвалені ними, стосувалися матеріально-технічної допомоги підрозділам ЗСУ та Силам ТРО. Разом із тим, на сесії затвердили у новій редакції Порядок призначення і виплати одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України у разі загибелі (смерті) у зоні воєнних (бойових) дій. Окрім того, відповідно до листа управління сім’ї та соціального захисту населення, з бюджету виділять додаткові кошти у сумі 1,0  млн. грн. для виплати матеріальної допомоги та одноразової грошової допомоги до Дня Захисників і Захисниць України.

Чимало представників депутатського корпусу виявили бажання направити кошти з так званого «депутатського фонду» на покращення умов діяльності закладів освіти й медицини. Так, зокрема, за спрямовані депутатами кошти буде придбано душову кабіну з низьким піддоном та водонагрівачем для кардіологічного відділення міської лікарні, а також холодильники, пральні машини, електром’ясорубки, навчальні дрони та решту необхідного обладнання для шкіл та дитсадків. У зв’язку з цим народні обранці проголосували за внесення змін до медичної й освітянської галузевих програм розвитку. Орієнтовно 280,0 тис. грн. бюджетних коштів вирішено направити на закупівлю обладнання та музичних інструментів для Бердичівської музичної школи.

Змін зазнала і місцева Програма розвитку ЖКГ та благоустрою: 5,0 млн. грн. громада виділяє КП «Бердичівтеплоенерго» на відшкодування різниці у тарифах. Знову таки, кошти з депутатського фонду ряд народних обранців направить на будівництво спортивного майданчика на вул. Білопільській, 22а. Комунальники мають намір зайнятися капремонтом водостічної системи у багатоповерхівці, що на Житомирській, 28, та капремонтом козирків і входів у будинку на Грушевського, 22. За зверненнями депутатів, також придбають на встановлять вікна у сходових клітинах у будинках, що на Житомирській, 28, та на Героїв України, 17. Кошти спрямують і на придбання та встановлення дитячого ігрового майданчика на території, прилеглій до будинків, що на Низгірецькій, 119 та 121. Видатки буде збільшено на капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць та на поточний ремонт доріг. На сесії внесли зміни до низки інших місцевих Програм, а також – відповідні зміни до бюджету громади.

Щодо земельних питань, то частину проєктів депутати схвалили, іншу ж, як зазначалося вище, відправили на доопрацювання. Серед останніх, зокрема, левову частку склали проєкти рішень, стосовно укладення договорів оренди землі на нові строки.

«Зелене світло» від депкорпусу отримали два проєкти, що стосувалися встановлення партнерських відносин з містами Європи: так партнерами Бердичівської міської ТГ стануть литовський Алітус та німецький Констанц.

Меморіал Пам’яті Небесної Сотні та загиблим учасникам бойових дій за свободу України… Місцем його розташування визначено площу Соборну, 1, а називатися він відтепер буде Меморіалом Слави Героїв України. На сесії, з-поміж іншого, внесли зміни до переліку послуг, що надаються через ЦНАП, а також більшістю голосів (20 – за, 2 –  утрималися) проголосували за припинення діяльності бібліотеки-філії № 2, що на вул. Огибній, 16.

Депутати, окрім всього, заслухали низку запитів від своїх колег з діяльності у міській раді та завершили роботу розділом «Різне».