Бердичів

міська рада

Готовність комунальників до можливих блекаутів обговорили на робочій нараді під головуванням Сергія Орлюка

DSC_0003-6

Фахівці попереджають українців про можливі блекаути у цьому опалювальному сезоні. Враховуючи високу ймовірність того, що громади можуть залишатися без світла, міський голова Сергій Орлюк скликав робочу нараду, на якій обговорили готовність комунальників до роботи в умовах відсутності електроенергії.

Насамперед, зупинилися на питанні постачанні населенню питної води у випадку припинення подачі електроенергії. Вже закуплено ємності для питної води, що у випадку необхідності розташують у різних мікрорайонах громади, нині визначаються з можливими місцями їх розташування.

Як би там не було, існує потреба у водовозі – техніки, яка би розвозила, згідно графіку, питну воду мікрорайонами. Такої машини на сьогодні у Бердичеві немає, і наразі є думка придбати хоча би один водовоз. Питання попередньо вивчалося, Водоканал вже отримав пропозицію з купівлі – вартість машини з бочкою на 5-6 м³ води коливається у межах 3,3 млн. грн.

У Водоканалі попереджають: блекаут може призвести до того, що у багатоповерхівках вода може не сягати верхніх поверхів.

Наступне питання – подача води у випадку блекауту. У Водоканалі є достатньо генераторів, аби забезпечити основні насосні станції та каналізаційно-насосні станції. Цього, за інформацією фахівців, має вистачити для того, аби подавати воду на кожен мікрорайон по 2 години і не більше, адже є постане питання відкачки стічних вод. «Комплекс екологічних споруд», що цим займається, в умовах відсутності електроенергії зможе пропрацювати близько 2-х діб. Ще пару-трійку діб у випадку крайньої необхідності, скоріш за все, зможуть забезпечити старі карти (відстійники), до яких викачуватимуть стоки побутової каналізації.

Серед питань, розглянутих на нараді, було визначення відповідальних за Пункти Незламності (є необхідність у деякому оновленні), забезпечення генераторів паливом, готовність до відключення електроенергії теплоенергетиків та ремонтників електромереж. І ті, й інші запевнили, що до подібних ситуацій під час опалювального сезону готові.