Бердичів

міська рада

Затверджено мережу закладів освіти бердичівської громади, контингенту учнів, вихованців та штатів працівників на 2023/2024 н. р.

DSC_0034-1

Відповідний проєкт рішення розглянули та ухвалили члени виконавчого комітету. Так, за інформацією начальниці управління освіти та науки Валентини Адаменко, мережа закладів загальної середньої освіти складатиметься з 15-ти закладів:

 • початкова школа – 1 (№ 18)
 • гімназія – 10 (№№ 1,2,5,6,7,8,11,14,17, Скраглівська)
 • ліцей – 4 (№№ 4,10,12,15)

Для реалізації прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття загальної середньої освіти за місцем проживання на базі початкової школи № 18 відкриють чотири спеціальні класи з контингентом 42 особи.

Фактичну мережу закладів дошкільної освіти (дитсадків) затверджено у кількості 14 одиниць.

Мережа закладів позашкільної освіти складатиметься з:

 • Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова з трьома відділеннями  (еколого-натуралістичного напряму, науково-технічної творчості та художньо-естетичного виховання дітей та юнацтва);
 • Бердичівської дитячо-юнацької спортивної школи імені В.О. Лонського.

З 01.09.2023 відкриваються:

 • у ліцеї № 12 – класи з вечірньою формою навчання, у тому числі для навчання осіб, які відбувають покарання у Бердичівській виправній колонії № 70;
 • 6 логопедичних пунктів при гімназіях №№ 1,11,14, ліцеях №№ 4,10, початковій школі № 18;
 • 22 групи подовженого дня (у т. ч. на базі спеціальних класів для дітей з особливими потребами)

У 2023/2024 навчальному році, інформувала далі Валентина Адаменко, освітній процес буде організовано у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, які забезпечені у визначеному нормативними документами порядку укриттями, місткість яких дозволяє забезпечити працівникам та здобувачам освіти безпечні умови від впливу негативних факторів природного, техногенного та воєнного характеру, в очній формі з використанням у разі виробничої необхідності дистанційних технологій навчання.

Освітній процес у закладах, які не мають власного укриття, дозволено організувати на базі інших закладів освіти та установ, підприємств, організацій, які забезпечені спорудами цивільного захисту та мають відповідні акти на їх використання у якості найпростіших укриттів:

 • гімназії № 8 – на базі гімназії № 5;
 • ЗДО № 5 «Вербиченька» (для роботи груп короткотривалого виховання) – на базі міського музею;
 • ЗДО № 17 «Віночок» (для роботи груп короткотривалого виховання) – на базі Монастиря Босих Кармелітів;
 • ЗДО № 27 «Мальва» (для роботи груп короткотривалого виховання) – на базі ліцею № 10 «Тріумф» та закладу дошкільної освіти № 22 «Золота рибка».

Окремо зупинилася Валентина Адаменко на питанні освітньої субвенції. З початку року сума, що її не вистачало на виплату заробітної плати освітянам складала близько 22,0 млн. грн. Тоді, у лютому, працівників галузі підтримала громада, з бюджету якої рішенням депутатів було виділено близько 15,0 млн. грн. Тож на сьогодні, підсумувала начальниця управління, спостерігається недостатність коштів у розмірі 7,0 млн. грн.

Останні новини