Бердичів

міська рада

З 01 жовтня змінюються тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами. Вперше в Україні в них закладуть крупногабарит.

Дизайн-без-названия-7

Відповідний проєкт рішення розглянули та схвалили 14 вересня на засіданні виконавчого комітету.

  • Для населення багатоквартирних будинків на вивезення, роздільне збирання та захоронення твердих побутових відходів з урахуванням утворення великогабаритних та ремонтних відходів (які складуються по периметру контейнерних майданчиків) у розмірі 10% від норми надання послуг з поводження з побутовими відходами на одного мешканця в місяць – 36,00 грн з ПДВ.
  • Для населення індивідуальних (садибних) житлових будинків на вивезення та захоронення твердих побутових відходів з урахуванням утворення великогабаритних та ремонтних відходів (які складуються по периметру контейнерних майданчиків) у розмірі 10% від норми надання послуг з поводження з побутовими відходами на одного мешканця в місяць – 35,10 грн з ПДВ.
  • Для бюджетних установ та інших споживачів:
  • на перевезення 1м3 твердих побутових відходів – 109,20 грн. з ПДВ;
  • на захоронення 1м3 твердих побутових відходів – 67,80 грн. з ПДВ.

За інформацією управління ЖКГ, усі відповідні процедури дотримано: розрахунки від ТОВ «Полісся-Екосфера» надійшли ще у травні, повідомлення про наміри змінити тарифи було розміщено на Офіційному сайті Бердичівської міської ради, жодних зауважень з цього приводу не надходило.

Розробники проєкту звертають увагу на той факт, що абонентська плата у розмірі 2,4 грн. до нових тарифів не входить. Вона, нагадують, встановлюється Урядом, а не на місцевому рівні, тож на місцях її повинні застосовувати.

На сьогодні маємо ситуацію, коли в умовах воєнного стану діє довоєнний тариф, інформував, у свою чергу, керівник ТОВ «Полісся-Екосфера» Віктор Колісніченко, і значний час підприємство працює у збиток. Тримати тариф на старому рівні, зазначив, дозволяв податок у 2 %: його відмінено і підприємство перейшло на загальну систему оподаткування. Якщо говорити цифрами, продовжив Віктор Колісніченко, то, коли раніше «Полісся-Екосфера» сплачувало 40 тис. грн. податку/місяць, то сьогодні – 500,0 тис. грн./місяць. Тобто, за два місяці потрібно сплатити мільйон гривень податку – мільйон, який підприємству не надійшов.

Загалом, інформували на засіданні, тарифи зростуть десь у середньому на 7,0 грн. Разом із тим, підкреслюють, в них, по-перше, вже закладено роздільний збір сміття. Станом на сьогодні «Полісся-Екосфера» розставила містом 80 спеціальних контейнерів, зовсім скоро має додатися ще 20.

По-друге, і на це Віктор Колісніченко звертає особливу увагу, у тарифах закладено вивіз крупногабаритних побутових відходів. Бердичів, зауважує, став першим містом в Україні, де крупногабарит заклали у тарифи. Якщо для прикладу брати житомирське ТОВ «Ґрін Бін», яке вважається одним із передових в Україні, то в їхні 36,90 грн. крупногабарит не закладено.

Профільна програма, з якою нині працює «Полісся-Екосфера», коштує 10,0 млн. грн., інформує Віктор Колісніченко. Підприємством вже закуплено спеціальний портал для збирання крупногабариту, є автомобіль, на який цей портал буде встановлено. Працювати з крупногабаритом збираються за прикладом Києва, Вінниці, Кропивницького: для початку виготовлять, припустимо, 5 бункерів, далі – складуть графік, за яким бункери доставлятимуться до багатоповерхівок.      

Зі структурою тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами ТОВ «Полісся Екосфера» можна ознайомитися, пройшовши за посиланням:

https://doc.berdychiv.com.ua/document?category=6&number=223-23

Останні новини