Бердичів

міська рада

КП «Бердичівтеплоенерго» до початку опалювального сезону готове. Та чи готові до холодів близько 70 % ОСББ?..

Дизайн-без-названия-1-2

Усе необхідне обладнання перевірено, допуск всіх причетних служб відбувся, ремонти виконано у повному обсязі, договори з газопостачальниками укладено, казначейські рахунки відкрито, необхідні запаси витратних матеріалів для початку робіт є в наявності – КП «Бердичівтеплоенерго» до початку опалювального сезону готове. Про це на засіданні виконавчого комітету доповів директор підприємства Сергій Приймак.

Оператори хімводопідготовки вже почали готувати воду для заповнення систем, продовжив Сергій Приймак, і тут, звернув увагу, є проблема – відсутність актів готовності від ОСББ. Якщо минулоріч на цей час відповідні акти не надали близько 20 % об’єднань, то на сьогодні ця цифра сягає 70 %. Заповнювати воду у системах за відсутності акту готовності – наражати будинок на аварію, пояснює директор «Бердичівтеплоенерго», тож двох думок тут бути не може: допоки акту не буде, доти будинок до централізованого опалення не підключать.

Підприємство й досі закриває борги багаторічної давності. Для цього свого часу було укладено так звані договори реструктуризації. У цих договорах Бердичівська міська рада виступила гарантом, і борги гасяться за рахунок бюджету громади. Так уже закрито 2010-2012-й роки, інформує Сергій Приймак, залишилося ще кілька «заборгованих» років. Наразі сума, що її винне підприємство, зі слів директора, складає близько 118,0 млн. грн.

Останнім часом, нагадав він, держава не дозволяла теплоенергетикам підвищувати тарифи, було озвучено, що вона, мовляв, компенсує витрати. Усі необхідні документи вчасно було передано відповідним службам, зауважив Сергій Приймак, все зафіксовано, у тому числі й те, що держава має повернути Бердичеву 100,0 млн. грн.  Зрозуміло, що міська казна таку суму не потягне, а чи буде компенсація від держави… Меншою мірою у місті на це надіються. Принаймні, якщо раптом постане питання про припинення газопостачання до Бердичева, доведеться виділяти кошти з бюджету громади.

За спожиту воду й електроенергію КП «Бердичівтеплоенерго» боргів не має, доповів директор, як не має воно боргів з виплати заробітної плати працівникам.  

А от борги перед підприємством є і чималі – від населення. На кінець минулорічного опалювального сезону, інформує Сергій Приймак, сума боргу від населення підприємству складала 63,0 млн. грн. На початок цього місяця – 47,0 млн. грн. Цифра, констатував, колосальна.

Починати опалювальний сезон 2023-2024 у бердичівській громаді планують 15 жовтня, повідомила начальниця управління ЖКГ Наталія Нехворовська. Втім, все залежатиме від температурного режиму, що складеться на той час.