Бердичів

міська рада

Меморіальну дошку Лілії Карастояновій, що розташована на будинку 2-го корпусу медичного коледжу, демонтують

Дизайн-без-названия-14

Таке рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету, що відбулося 27 вересня. За інформацією головного спеціаліста відділу культури Бердичівської міської ради Олексія Побережного, до міської ради надійшло звернення голови ГО «Товариство культурної спадщини «Заслав’є» Володимира Федотова щодо демонтажу меморіальної дошки Лілії Карастоянової.

Звернення було надіслано на погодження до управління культури та туризму Житомирської ОВА: у свою чергу, там відбулося засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, і, як наслідок, рекомендовано розглянути питання демонтажу дошки на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради, відповідно до чинного законодавства та Протоколу засідання ради.

Довідково: у 1927 році завдяки зусиллям радянських дипломатів дітей окремих діячів комуністичного болгарського підпілля, у тому числі й Лілію Карастоянову, переправили до СРСР. У Радянському Союзі її зробили піонеркою, потім комсомолкою. Спочатку дівчина жила в сім’ї одного з ветеранів комуністичного руху. Потім стала працювати в газеті «Комсомольська правда». За час свого життя Лілія Карастоянова жодного разу у Бердичеві не бувала. Житловий будинок по вул. Європейській, 17/9, на якому розташована дошка (нині – це 2-й корпус медичного коледжу), є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Окрім проєкту рішення, пов’язаного з демонтажем меморіальної дошки, члени виконавчого комітету також розглянули два проєкти, що стосувалися сфери захисту дитячих прав. Згідно одного з них, у батьків негайно відберуть двох їхніх дітей через існування загрози життю та здоров’ю малечі. Крім того, до суду направлять звернення про позбавлення батьків батьківських прав.

Останні новини