Бердичів

міська рада

Перше вересня: розпочинається черговий відлік до успішного відновлення України

1-Вересня

Дорогі наші маленькі та юні здобувачі освіти! Шановні педагоги та батьки!

Сьогодні у багатьох із нас знову все, як вперше: 1 Вересня, Перший дзвоник, перший день осені. Для чималої кількості наших маленьких земляків взагалі все вперше, без всіляких «знову»: вони вперше йдуть до ліцеїв та гімназій, до класів, що теж називаються першими…

Позаду – три місяці канікул. Три місяці повноцінного відпочинку під час великої й страшної війни. Оборонці України зробили все можливе й неможливе, аби літо для української дітвори видалося по-справжньому безхмарним і безтурботним. Вони, у тому числі й наші з вами земляки-бердичівляни, готові були покласти за це власні життя. Багато, дуже багато прекрасних людей вже ніколи не побачать ані квітів на 1 Вересня, ані самих літа й осені, ані успіхів своїх синів та доньок. Вони загинули за те, щоби жили ми з вами. За те, аби щороку повсюди в Україні лунали перші й останні дзвоники, аби батьки могли водити дітей до шкіл, аби ставали свідками того, як їхні сини й доньки зростають достойними громадянами-патріотами своєї країни – сильними, розумними, мудрими, відповідальними, людяними.

«Знання і культура є тим, що відрізняє нас від ворога, є стовпами, на яких нині тримається фронт і на яких будуватиметься майбутнє України». Це – слова самих військових, котрі розуміють істинну цінність освіченості та духовного багатства. Українці безумовно вірять своїй армії – вони мають повірити і цьому твердженню Захисників Батьківщини.   

Наша дяка українському воїнству не повинна мати строків давності. Вона має передаватися через усі майбутні покоління. Я ж хочу закликати тих, хто нині сідає за шкільні парти та заходить до студентських аудиторій, до того, аби, коли настане час, звитяжні й самовідданні українські військові, волонтери, працівники тилу, усі, хто наближав Перемогу України, могли щиро подякувати вам. За те, що, не дивлячись на війну, ви розуміли значимість освіти, навчалися, прагнули до самовдосконалення, йшли вперед, розвивалися й зміцнювали власний потенціал усім необхідним задля того, щоби відновити Україну та привести її до успіху.

Вітаю усіх із Днем, з якого почнеться черговий відлік до цього успішного відновлення!

З повагою – Бердичівський міський голова Сергій ОРЛЮК