Бердичів

міська рада

У День фізичної культури і спорту у Бердичеві відбувся традиційний щорічний Меморіал Віталія Лонського

DSC_0785-1

У День фізичної культури і спорту Центральний стадіон Бердичева приймав традиційне щорічне легкоатлетичне дійство – Меморіал Віталія Лонського. У секторі для стрибків у висоту – вісімка одних із найпотужніших стрибунів України, серед яких – чимало вихованців бердичівської «летючої» школи, підопічних тих тренерів, котрих свого часу виховував та навчав видатний Лонський.

Насамперед, організатори Меморіалу подякували оборонцям України й усім, чиїми зусиллями в час, коли у країні точиться війна, на міжнародних аренах переможно злітає уверх синьо-жовтий прапор. 2023-й, констатували, став роком успіхів і для спортсменів та тренерів бердичівської громади. Україна спортивна, переконані у Бердичеві, незмінно триматиме високу планку майстерності, загартованості, честі та відданості справі.

У цьому, зокрема, їй допоможе слідування принципам, яким свого часу залишався вірний Віталій Лонський – Тренер, Наставник, Батько, Людина-легенда. Його учні підкорювали Олімпіади, Всесвітні універсіади, зростали, стаючи Заслуженими тренерами України. Сьогоднішні бердичівські стрибуни у висоту доводять силу й потужність місцевої школи Лонського. Так один з учасників цьогорічного Меморіалу Роман Петрук завоював чемпіонство України, срібло чемпіонату Європи та бронзу Всесвітньої літньої Універсіади. Інший учасник турніру – Дмитро Нікітін – виграв міжнародні змагання в Іспанії, став другим на Міжнародному турнірі у Польщі та на командному чемпіонаті України з легкої атлетики. Бронзу Всеукраїнської першості з легкої атлетики виборов ще один бердичівлянин – Андрій Налімов.

Зі словами вітань до присутніх на Меморіалі та відзначенні Дня фізичної культури і спорту звернулися почесні гості заходу. Перш за все, за можливість зібратися таким складом на Центральному подякував ЗСУ міський голова Сергій Орлюк. Прибути на змагання у часи війни, аби вшанувати людину та вчергове довести свою відданість спорту, зазначив, то сміливо й достойно. Достойно – жити нині в Україні, виховувати й навчати дітей та молодь. Це означає, що є стійка віра в своїх учнів, у спорт, в Україну.

Чи потрібно проводити подібного роду турніри, коли у країні війна? На думку народного депутата України Богдана Кицака, відповідь на це питання дають самі військові. Вони – за те, аби українські спортсмени заявляли про себе на міжнародних аренах, аби на честь їхніх перемог лунав Національний Гімн та майорів український прапор. Вони – за те, аби світ знав, що в Україні йде боротьба за незалежність і за життя, і що гідно боротися й перемагати – то в українців у крові.

Привітали учасників та гостей Меморіалу начальник департаменту національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської ОВА Сергій Козловець, а також секретар Бердичівської міської ради, виконавчий директор відділення НОК України у Житомирській області Богдан Коляда. Цим Меморіалом та подібними спортивними форумами, зазначили посадовці, продовжуються спортивні традиції України, продовжуються традиції національні. Здорова нація – сильна Україна, і до її побудови приступає покоління здорових, молодих та незламних. А наступний Меморіал, вірять, пройде у мирній, вільній, незалежній, переможній Україні.

З нагоди Дня фізичної культури і спорту представники спортивної громадськості отримали Грамоти й Подяки від Житомирської ОВА та Бердичівської міської ради, відзнаки від обласного відділення НОК України.

А далі мікрофон передали незмінному ведучому спортивної частини Меморіалу – майстру спорту міжнародного класу Руслану Глівінському, котрий представив цьогорічний склад учасників змагань. Ними стали:

  • Андрій Налімов;
  • Володимир Савицький;
  • Кирило Луценко;
  • Олег Тикул;
  • Роман Петрук;
  • Дмитро Яковенко:
  • Дмитро Нікітін;
  • Олег Дорощук.

Стартовою висотою було заявлено 190 см. Традиційно кожен стрибун мав по три спроби, аби підкорити планку. Атлети раз за разом злітали над нею, демонструючи власну майстерність та високу техніку. Втім, як це й має бути, з кожною новою висотою збільшувалася кількість повторних спроб й учасників меншало. Кінцева трійка лідерів, між якими мала розгорнутися боротьба за І місце, вималювалася, коли планка сягнула висоти 220 см.: у секторі залишилися двоє бердичівлян – Роман Петрук (тренер – Сергій Шеремет) та Дмитро Нікітін (тренер – Ігор Лонський), а також стрибун із Кропивницького Олег Дорощук. Після того, як усі троє пройшли цей етап, оголосили висоту 223 см. З трьох спроб не подолав її Роман Петрук, забронювавши за собою почесне ІІІ місце на Меморіалі. Здійснивши дві невдалі спроби, вирішив пропустити третю та заявитися на 226 см. Дмитро Нікітін. З першого разу підкорив планку Дорощук.

226 см не далися жодному з учасників: так Нікітін став срібним призером Меморіалу, а Олег Дорощук – володарем І місця.

Завершилися змагання церемонією нагородження та виступами артистів міського Палацу культури.

Останні новини