Бердичів

міська рада

У рамках налагодження співпраці між містами дітей бердичівських військових гостинно прийняв польський Плонськ

Дизайн-без-названия-63

Сім днів, насичених цікавими подіями, провели у польському місті Плонськ діти бердичівських військових. Плонська громада вважається однією з тих, хто почала допомагати Україні, у тому числі й Бердичеву, з перших днів повномасштабного вторгнення росіян.

Коли у місті сформували та відправили українцям ювілейну, 30-ту, фуру з допомогою, вирішили влаштувати з цього приводу невеличкі урочистості. Присутніми на них були й представниці Бердичева – депутатка міської ради Анна Левандовська та помічниці-консультантки народного депутата України Богдана Кицака Юлія Чепак та Олександра Качур. Тоді, у процесі спілкування, сторони торкнулися теми можливого співробітництва та укладання Меморандуму про співпрацю, яка би була ефективною й корисною і для громади Плонська, і для бердичівської громади.

В якості одного з кроків налагодження такої співпраці виникла ідея відправити на 7-денний відпочинок до Польщі дітей бердичівських військових, котрі нині боронять Україну від ворога. Так, за сприяння Благодійного фонду Богдана Кицака, Анни Левандовської, а також їхніх партнерів з Плонська – гуманітарної організації Stowaryszenie Idziemy Na Spacer та її керівника пана Slawomirа Jaroslawski, до Польщі у супроводі керівниць групи вирушили дев’ятеро юних бердичівлян.

Вони розповіли, що поляки, котрі взяли на себе усі витрати з перебування дітей в країні, зустріли їх по-справжньому гостинно й душевно, намагаючись, аби ті відчували себе, як вдома. Мало не кожна хвилина їхньої тижневої подорожі, кажуть, була наповнена чимось цікавим, пізнавальним, захоплюючим. Одним із таких івентів стала екскурсія до польської столиці – Варшави. У час, коли Плонськ відвідали наші земляки, місто святкувало свій день народження, і діти стали одними з почесних його гостей. Були на святі, брали участь у велосипедних прогулянках живописними місцевинами, ставали глядачами масштабного байкерського шоу, від душі плескалися у басейні, проводили вечори біля багаття тощо. Вражень, діляться, вистачить надовго.

На згадку про візит до Плонська бердичівської дітвори організаторам прийому вручили пам’ятні подарунки: бурмістр Плонська пан Andrzej Józef Pietrasik отримав обрамлений синьо-жовтими кольорами Герб України, а Slawomir Jaroslawski – українську вишиванку.

Останні новини