Бердичів

міська рада

У робочій групі зі сприяння адаптації та соцінтеграції внутрішньо переміщених осіб зустрілися з потенційними кандидатами до майбутньої Ради з питань ВПО

DSC_0015-7

Своє третє засідання провели члени робочої групи зі сприяння адаптації та соціальної інтеграції ВПО. Групу було створено, згідно розпорядження міського голови Сергія Орлюка, її головним завданням визначено здійснити все необхідне задля адаптації та інтеграції переселенців до життя у бердичівській громаді. Це стосується реалізації прав та свобод, забезпечення повного доступу до усього спектру послуг, сприяння в організації працевлаштування, навчально-виховного процесу, медичного обслуговування тощо.

Перше своє зібрання робоча група, очолювана заступницею міського голови Оленою Петрівською, провела на виїзді – зустрічала евакуаційний потяг із переселенцями, котрих прихистила бердичівська громада, організовувала прийом з усіма відповідними процедурами, транспортування й розселення.

Наступні засідання були присвячені створенню та діяльності Ради з питань ВПО. Раду має бути сформовано, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 року № 812 «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб». Утворюється вона з метою сприяння в реалізації громадянських і політичних прав переселенців, сприяння забезпеченню і захисту їхніх прав та інтересів.

Згідно Положення, до Ради з питань ВПО, серед інших, мають входити представники трьох громадських об’єднань, які провадять діяльність у сфері забезпечення та захисту прав переселенців. Тож учасники групи запросили до спілкування ті організації, які потенційно могли б увійти до Ради – БФ «Оберіг-26», БФ «Карітас Бердичів УГКЦ» та місцеву організацію Товариства Червоного Хреста.

У ході спілкування громадські активісти детально ознайомили членів робочої групи з основними напрямками своєї діяльності, сторони попередньо обговорили можливі напрямки співпраці у випадку входження цих громадських об’єднань до Ради з питань ВПО.