Бердичів

міська рада

«…І вибір є! Я обираю силу, сміливість, волю, віру та жагу!»: відбувся вечір-реквієм пам’яті Володимира Галецького

DSC_0066-2

Настали темні часи, але немає кращого моменту, аніж зробити власний непростий вибір. Обрати, як вчиняти – добре чи зле, бути обережним чи полум’яним. Якщо не зупинити зло зараз, воно охопить все навколо. Час бездіяльності минув: бездіяльність та обережність годують те зло. А в нього – величезний апетит. І ти маєш обрати, зрештою, жити чи піти на смерть. Що й казати, померти наважиться не кожен. Але можна обрати смерть на власних умовах. Тим самим, виказавши їй своє презирство…

Цими думками у своєму листі до священика поділився ще зовсім молодий бердичівлянин Володимир Галецький. Загалом, на Володимира чекало життя у польській Варшаві. Скоріш за все, спокійне й успішне, адже за плечима мав спеціальність медика. Але він вирушив на Батьківщину та став на її захист зі зброєю у руках. Таким був його вибір.

13 вересня 2022-го року, неподалік Куп’янська, що на Харківщині, бойовий медик штурмової роти спецпідрозділу Kraken Володимир Галецький – 24-річний «Варшава» – загине під час ворожого обстрілу з «Градів»…

У Театрі на Європейській відбувся вечір-реквієм пам’яті Володимира. Присутні вшановували високу патріотичну свідомість, громадянську відвагу й силу духу свого земляка та героїчний подвиг усіх Захисників і Захисниць України, котрі віддали власні життя в ім’я незалежності та єдності України.

Світлій пам’яті Володимира Галецького та загиблих Героїв-бердичівлян присвятив свій мистецький проєкт «Пам’ять серця» Київський камерний оркестр Національної філармонії України.

Разом із музикою зі сцени лунала й поезія. Натхненний Володимировим листом, учень 2-ї гімназії Артем Рудяга перетворить його на вірш.

«…І вибір є! Я обираю силу, сміливість, волю, віру та жагу!»…