Бердичів

міська рада

Вокзал, експозиція «Придивись»: спокушаєшся на пропозицію роботи чи житла – поміркуй про безпеку й ризики!

DSC_0002-4

Торгівля людьми є проблемою глобального рівня. Ті, хто стають жертвами цього злочину, потрапляють у вкрай важке становище. У суспільстві мають розуміти як важливість активної допомоги постраждалим, так і важливість протидії торгівлі людьми. Із метою донести ці тези до громадськості 18 жовтня – в Європейський день боротьби з торгівлею людьми – у Бердичеві презентували експозицію «Придивись».

У приміщенні залізничного вокзалу зібралися суб’єкти взаємодії, котрі здійснюють заходи у сфері протидії людьми – представниці ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр», очолювані Іриною Бабенко, фахівці Житомирської ОВА, Бердичівської РВА та міської ради, працівники соціальних служб, правоохоронних органів тощо. Чому на вокзалі? Аби саме на цьому просторі поміркувати над питаннями безпеки та ризиків, що криються у привабливих, на перший погляд, пропозиціях роботи й житла. Прямо на підлозі – масштабна ілюзія, в якій можна роздивитися цілком реальні історії людей, котрі постраждали від експлуатації.

Серед тих, хто пропонують таке бажане для тебе, можуть бути й шахраї. Заволодівши твоєю довірою, вони легко створюють ілюзію вигідної, безпечної пропозиції, яка в реальності, вже за дуже короткий час, ризикує призвести до твоєї неволі і до перетворення тебе у жертву без жодних прав і свобод. Про ризики такої експлуатації можна дізнатися за безкоштовним номером гарячої лінії 527. За цим самим номером можна отримати фахову консультацію щодо ситуації, в якій опинився.

За оцінками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 32,0 млн. людей в Україні (85 %) є постраждалими від повномасштабної війни з росіянами. Через вплив військових дій та ослаблення економіки населення з більшою легкістю потрапляє до тенет торгівців людьми. Опитування від МОМ показало, що жертвою шахраїв цілком може стати кожен другий в Україні: 59 % опитуваних були готові постати хоча б на одну ризиковану пропозицію. Кількість постраждалих від торгівлі людьми у 2023-му, за даними МОМ, вираховується трьома сотнями осіб.

Про все це інформували учасників акції Ірина Бабенко, начальниця відділу з питань сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЖОВА Тетяна Шмаюн, заступниця голови Бердичівської РВА Катерина Вислоцька, начальник відділу міграційної поліції ГУНП у Житомирській області Максим Заярний. Окремо зупинилися на тому, яким чином на місцях проводиться робота з протидії торгівлі людьми, на проблематиці та документуванні злочинів у даній сфері, на превентивних заходах, що є основною складовою торгівлі людьми.

Останні новини