Бердичів

міська рада

Вони служать Богові та українському народові: у Бердичеві вшанували військових капеланів

DSC_0087-2

25 жовтня відзначається Міжнародний день військового капелана. З цієї нагоди у приміщенні Бердичівської міської ради зібралися душпастирі українських оборонців Іван Цихуляк, Олег Мельник, Олексій Тарасов, Юрій Волошин та Ігор Гуральський.

Міський голова Сергій Орлюк привітав гостей з їхнім днем та відзначив Грамотами Бердичівської міської ради. На військових капеланів, звернувся він до присутніх, нині покладена велика місія – оселити віру в нашому воїнові. Віру в Бога, віру в Батьківщину і віру в Перемогу. Тому як на рубежі бійцю немає часу блукати і шукати відповіді на питання, які б могла дати духовна людина.

Дослівно капелан – це той, хто покриває собою воїна. Як святий Мартин ділив свій плащ з нужденними, так і душпастирі розділяють віру з воїнами, які того потребують, зазначає Іван Цихуляк. Сталося так, що йому та його колегам довелося відмовитись від значної частини того, що було звичним, близьким і рідним – аби йти туди, де у ці часи конче потрібний. Капелани гинули, рятуючи, покриваючи собою побратима – ця війна знає й такі випадки…

Вишкіл військового капелана – це складний і тернистий шлях, основними критеріями якого є вища освіта, якісна фізична підготовка і головне – віра в Господа. Тож і гасло у них одне на всіх: “Служимо Богу й українському народу”.

Останні новини