Бердичів

міська рада

Майже чотири десятки заяв розглянули на черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини під головуванням Сергія Орлюка

DSC_0033-1

Близько двох третин заяв із загальної кількості стосувалися надання дітям статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів у зв’язку з тим, що зазнала психологічного насильства. Цього разу рішенням комісії такий статус отримали 38 дітей та ще 2 особи, котрим на момент переїзду до бердичівської громади не виповнилося 18-ти років. Усі 40 – внутрішньо переміщені особи з Херсонщини, Миколаївщини, Донеччини, Луганщини, Запорізької області, кожен відноситься до однієї з трьох категорій:

  • Переїхали з окупованих територій;
  • Переїхали з територій, на яких велися чи ведуться бойові дії;
  • Переїхали з територій, на яких велися чи ведуться активні бойові дії.

Решта заяв, розглянутих членами комісії, була пов’язана, зокрема, з призначенням опікунів та піклувальників над дітьми, позбавлених батьківського піклування, визначення способів участі у вихованні дітей та місць їхнього проживання. Одне з порушених на засіданні питань стосувалося систематичного вчинення домашнього насильства між батьками.

Члени комісії ухвалили низку заяв, пов’язаних із наданням дозволу на укладання договорів дарування будинків, квартир, часток будинків та земельних ділянок на користь малолітніх дітей. Також було розглянуто питання щодо забезпечення прав і найкращих інтересів дітей, влаштованих/зарахованих на цілодобове перебування до закладів, і соціальної підтримки сімей, відповідно до визначених потреб.

Останні новини