Бердичів

міська рада

Пам’ять відомого бердичівського тренера Миколи Самойлова вшанували матчевою боксерською зустріччю

изображение_viber_2023-10-15_13-24-25-372-1

Пам’ять відомого бердичівського тренера з боксу, наставника багатьох талановитих майстрів шкіряної рукавички Миколи Самойлова вшанували у бердичівському міському Палаці культури матчевою зустріччю між командами Житомирської та Київської областей.

Свого часу ідейним натхненником цього форуму виступив один з учнів Миколи Самойлова Володимир Матвійчук. Таким чином, Володимир прагнув висловити вдячність Тренерові за все, чому той вчив його й десятки закоханих у бокс дітей та юнацтво. Нині Володимир Матвійчук – майстер спорту міжнародного класу з боксу, 10-разовий призер чемпіонатів України, срібний призер командного чемпіонату світу у складі славетних «Українських отаманів», бронзовий призер чемпіонату Європи, учасник Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Є одним із незмінних співорганізаторів пам’ятної матчевої зустрічі, яка цьогоріч стала вже XIII-ю, і відбулася за підтримки виконавчого комітету Бердичівської міської ради, міського голови Сергія Орлюка, управління національно-патріотичного виховання молоді та спорту Житомирської ОВА, відділення НОК України у Житомирській області, членів оргкомітету та спонсорів змагань.

На головній сцені боксерського дійства та у глядацькій залі – чимало поціновувачів боксу, тих, хто особисто знав Миколу Самойлова, тих, хто цікавиться цим видом спорту та цінує його потужність, стрімкість, видовищність. Серед почесних гостей – заступниця міського голови Олена Петрівська, народні депутати України Богдан Кицак та Анатолій Бурмич, Володимир Матвійчук, секретар Бердичівської міської ради, виконавчий директор відділення НОК України у Житомирській області Богдан Коляда, Заслужені тренери України, вихованці Миколи Самойлова, посадовці, спортивна громадськість Житомирщини.

Бердичів – місто, споріднене з боксом, констатувала у своєму виступі Олена Петрівська: 19 років поспіль у ньому проходив Міжнародний турнір на призи братів Кличків, вже втринадцяте громада вшановує пам’ять Миколи Самойлова, нещодавно просто неба на Центральній площі відбувся «Відкритий ринг», окрім того, у місті проходить чимало різного роду боксерських форумів. Від імені Сергія Орлюка та від себе особисто Олена Петрівська подякувала усім тим, хто живе боксом та передає смак цього життя у Бердичеві – за високу майстерність та відданість славним традиціям.

Розуміючи важливість спорту та його роботу на майбутнє України, продовжила, міська влада у партнерстві з депутатським корпусом серйозно ставляться до фінансування галузі. Діють спортивні школи, працюють тренери-викладачі, діти й молодь мають можливість набувати змагального досвіду, кращі з них отримують стипендії. Перемога України у війні, переконана Олена Петрівська, дасть можливість українському спорту розвиватися, йти вперед і заявляти про себе на міжнародному рівні.

Тисячі спортсменів з початком великої війни взяли до рук зброю, аби захистити Україну від рашистів-окупантів. У числі інших вони геройськи віддають життя за те, аби жила їхня країна та українська нація. Подвиг загиблих Захисників і Захисниць учасники та гості матчевої зустрічі вшанували Хвилиною Молитви й Пам’яті. Свою творчість подарували присутнім артисти міського Палацу культури та Бердичівського фахового педагогічного коледжу.

… А учасники обох команд, очолюваних киянином Олександром Павліком та бердичівлянином Валерієм Бірюком, – 29 яскравих двобоїв. Кращим гравцем турніру було визнано вихованця бердичівської школи боксу Анатолія Павлюка, кубок «За волю до перемоги» отримав представник Київщини Олександр Бражник. За результатами виступів, у більшості поєдинків перемогла Житомирщина. Загальною ж перемогою став красивий та потужний бокс, любов до якого самовіддано прищеплював Микола Самойлов.

Автор фото: Олег Силка

Останні новини