Бердичів

міська рада

Представники влади здійснили обхід міської лікарні

383085546_1509301803153753_597045003208028232_n

Міський голова Сергій Орлюк, народний депутат України Богдан Кицак, а також представники депутатського корпусу Бердичівської міської ради, очолювані секретарем Богданом Колядою, відвідали міську лікарню.

Лікарня має набути статус кластерної, передбачається, що таких закладів на Житомирщині нараховуватиметься лише чотири, і звідси – відповідні завдання від НСЗУ, а разом із ними – прагнення депутатів більш детально ознайомитися з діяльністю лікарні, із тими проблемами, що у ній існують, розглянути варіанти облаштування у закладі реабілітаційного відділення, як того вимагає кластерний статус.

Народні обранці обійшли кілька відділень. Як зазначає Богдан Коляда, побачили як позитив, так і те, що аж ніяк не може тішити. Серед останнього він називає стан деяких відділень. Так, можливо, в них проводилися невеличкі оновлювальні роботи, але капітально, на думку посадовця, загальної картини вони не поліпшили.

Серед відділень зі знаком «+» Богдан Коляда називає хірургічне, хоча і в ньому існують певні негаразди. Є проєкт зі змін у реанімаційному відділенні. Залишається лише знайти консенсус між проєктантами та медиками: наразі бачення обома сторонами кінцевого результату не співпадає. Відсутність водопостачання, недоступність вбиралень для людей на візках – такою зустріла депутатів неврологія. Ситуація, наголошує секретар міськради, потребує негайного вирішення.     

Свого часу по кількох відділеннях було виготовлено проєкти, які на сьогодні вже застаріли, констатує посадовець. Їх, вважає, потрібно оживляти – коригувати з тим, аби можна було залучати кошти для подальших робіт. Як один із варіантів – кошти депутатського фонду. Варіант, як доводить практика, дієвий: за рахунок коштів, спрямованих депутатами, було виконано косметичні ремонти та придбано обладнання до кількох відділень, в операційній мають встановити кондиціонери, а для персоналу – облаштувати душову кімнату. Головне тут, аби у лікарні встигли освоїти виділені кошти.

Як один із результатів обходу – виділення коштів на придбання підсилювальної станції, що дасть змогу забезпечити водою всю лікарню.

Загалом, працювати є над чим, підсумовує Богдан Коляда. Подібні виїзди на місця сприяють більш чіткому розумінню, як працює той чи інший заклад, та чи інша установа, з якими проблемами стикається, що потрібно робити, аби їх розв’язувати. Зокрема, у випадку з лікарнею, вважає, необхідно брати активну участь у написанні проєктів, під які пробувати залучати кошти з різних джерел. Окрему увагу має бути приділено тому, аби запити відповідальних осіб потрапляли до народних обранців. Щодо медичного закладу, то, як зазначає секретар міськради, вже складено попередній план дій, деякі пункти з якого вже частково реалізовано.  

Останні новини