Бердичів

міська рада

Роботу над створенням проєкту Статуту Бердичівської міської територіальної громади завершено. Попереду – презентація та громадське обговорення.

DSC_0003-11

Завершено розробку проєкту Статуту Бердичівської міської територіальної громади. Згідно європейської практики, Статут виступає одним з основних актів місцевого самоврядування і є важливою складовою у життєдіяльності громад.

Наявність цього документу дає можливість мешканцям, з-поміж іншого, виступати з громадськими ініціативами, створювати петиції, оцінювати роботу влади. Що, у свою чергу, сприяє побудові прогресивного, сучасного, демократичного суспільства, в якому прийнято чути та враховувати думки громадськості.

Бердичівська громада стала однією з тих, кого обрали для участі в проєкті Ради Європи, і ця участь передбачає наявність Статуту. Близько півроку його розробкою займалися члени робочої групи у складі фахівців, депутатів Бердичівської міської ради та громадських активістів спільно з експертами з питань розвитку механізмів громадської участі проєкту Офісу Ради Європи в Україні Максимом Лацибою та Максимом Лукінюком.

Розробники переконані, що Статут Бердичівської МТГ стане діючим робочим документом, який дозволить, зокрема, інтенсивніше працювати над залученням грантових коштів та, загалом, над покращенням життєдіяльності громади.

Вже 01 листопада заплановано провести онлайн-презентацію Статуту  (оголошення про її проведення з необхідними посиланнями буде оприлюднено на Офіційному сайті Бердичівської міської ради окремо). Усі, хто виявлять бажання взяти участь у презентації, зможуть задати розробникам питання, що їх цікавитимуть, у спеціально створеному для цього чаті.

Проєкт Статуту також пройде процедуру громадського обговорення задля урахування можливих пропозицій.

Останні новини