Бердичів

міська рада

Секретар міської ради Богдан Коляда та директор МКП «Бердичівводоканал» Костянтин Анучін взяли участь у Lviv Eco Forum 2023

379011202_1502506010499999_5153146507619051767_n-2

За дорученням міського голови Сергія Орлюка, секретар міської ради Богдан Коляда та директор МКП «Бердичівводоканал» Костянтин Анучін взяли участь у Lviv Eco Forum 2023 «Відбудуємо Україну разом». Понад сто представників підприємств вітчизняної водопровідної галузі, численні міжнародні партнери, котрі сприяють у відновленні та осучасненні інфраструктури водоканалів, обговорювали проблеми підприємств галузі, викликані війною, а також шляхи подальшої співпраці.

Форум тривав протягом двох днів, і за цей час, інформує Богдан Коляда, було піднято цілу низку нагальних тем. Зокрема, говорили про те, як іде підготовка нормативно-правової бази з метою реалізації законодавства, що регулює водовідведення та очистку стоків. Учасники зустрічі торкнулися також питань навчання спеціалістів підприємств водопровідно-каналізаційної галузі, цифровізації водоканалів, тарифної політики тощо.

Їх інформували про зміни до Бюджетного кодексу в контексті діяльності галузі та про Закон України «Про енергетичну ефективність», який передбачатиме заміну насосів, насосних станцій та інших складових у системах водоканалів за рахунок залучення державних коштів. Окрім того, продовжує Богдан Коляда, на форумі дізналися про наявність ідеї відновлення державної цільової соціальної програми «Питна вода України».

Видатки на охорону навколишнього середовища – це те, що відноситься до проблемних питань, зазначає секретар міськради. В Україні, звертає увагу, видатки на цей напрямок у середньому становлять 0,05%, тоді як у державах Європи вони складають від 0,8% до 1,2% ВВП. Міжнародні партнери підкреслюють, що в Україні потрібно ще чимало працювати над формуванням екологічних видатків, тарифною політикою та налаштуванням ефективного використання коштів.

З-поміж іншого, іноземні фахівці наголосили на необхідності врегулювання в Україні процесу збору та зберігання даних – це формує та зміцнює впевненість з боку іноземних інвесторів і благодійників, є запорукою налаштування співпраці з ними та подальшого залучення фінансової допомоги.

У свою чергу, на необхідності відшуковувати альтернативні способи електро-, тепло- й водозабезпечення та організації підвезення води для населення у випадку потреби зосередили увагу представники ЮНІСЕФ та МОМ.   

Ця поїздка в числі інших подібних має принести відчутний позитивний результат для бердичівської громади, переконаний Богдан Коляда, принаймні, в її процесі вдалося напрацювати чимало якісних ідей.

Фото : Denis Motsny