Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк та Богдан Коляда долучилися до відкриття Алеї Пам’яті Захисникам України

1-1

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк та секретар міської ради Богдан Коляда у числі представників громад Бердичівського району, долучилися до відкриття Алеї Пам’яті Захисникам України, розташованої біля районної військової адміністрації.

Пам’ять понад 300 Героїв-уродженців Бердичівщини, котрі загинули, захищаючи незалежність і територіальну цілісність української держави, вшанували родини полеглих оборонців, а також народний депутат України Богдан Кицак, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, депутати обласної ради, керівники Бердичівської РВА і районної ради Людмила Димидюк та Олександр Балянов, очільники й представники об’єднаних територіальних громад району, підприємств, установ, організацій.

Тих, хто на щиті повернувся до своїх громад, вічно пам’ятатимуть покоління їхніх нащадків, переконаний Віталій Бунечко. Ця страшна війна, зазначив, докорінно змінила державу і все суспільство, спонукавши захоплюватися стійкістю та звитягою українського воїнства весь світ. Його внесок у майбутню перемогу України безцінний, вдячність народу своїм Захисникам і Захисницям безмежна. Свідченням тому, на думку керівника ОВА, є ця Алея на знак пам’яті про тих, хто виборював право бути вільними для своїх громад, для всієї України, хто зберіг мільйони життів, поклавши заради цього життя власне. Чоловіки та жінки, які дивитимуться на своїх земляків з фото, є і залишатимуться прикладами істинного патріотизму та самопожертви, продовжив Віталій Бунечко. І наголосив: кожен мешканець Бердичівщини має бути достойним їхнього подвигу, щоденними справами наближаючи перемогу та увічнюючи їхню пам’ять у незалежній, незламній та успішній Україні.

Кожен, хто приходитиме на це святе місце, має промовляти єдине – «Дякую», вважає Богдан Кицак. За стійкість незламність і мужність, за те, що ворога зупинено, за те, що до сіл та міст повертається український прапор і дух свободи.

Люди пам’ятатимуть обличчя й ім’я кожного Героя, вірить, у свою чергу, Людмила Димидюк. Пам’ятатимуть тих, хто загинув на полі бою, хто помер від ран, хто пішов із життя через те, що серце не витримало скажених навантажень. Алея Пам’яті стане символом народної вдячності та шани, а самовідданість та воїнська доблесть ніколи не будуть забуті.

Під час мітингу-реквієму високу нагороду – Орден «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) – отримала матір загиблого солдата Романа Богуна Марія Богун. Усіх полеглих за Україну захисників присутні вшанували Хвилиною мовчання. Освячення Алеї здійснив Благочинний Бердичівського округу ПЦУ, протоієрей Євгеній Шимченко. Пам’ять славних земляків вшанували покладанням квітів.