За ініціативи першої леді української держави Олени Зеленської, розпочалася всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», що покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни.
10 жовтня, у Всесвітній день ментального здоров’я, психологинею управління освіти і науки Бердичівської міської ради Оксаною Повійчук проведено психологічний івент для фахівців управління сім’ї та соціального захисту населення. Привертала увагу людей до важливості дбати про своє психічне благополуччя, навчатися зберігати рівновагу і стійкість у складних ситуаціях, не боятися звертатися за допомогою до психологів та розвивати свою життєстійкість.
Для українців цей день важливий як ніколи, адже через повномаштабну війну ми живемо у постійному стресі.
Термін «mental health», що перекладається як «психічне здоров’я», включає в себе емоційне, психологічне і соціальне благополуччя. То що ж потрібно людині для того, аби берегти своє «mental health»?
Фізична, психологічна та соціальна безпека.
Емоційна підтримка від близьких людей.
Можливість реалізовувати себе як особистість та розвиватися.
Вміння правильно реагувати на стресові ситуації, зменшуючи їхній вплив на фізичний стан, настрій, працездатність тощо.
Своєчасне звернення за підтримкою до фахівців.
Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне.
Ментальне та фізичне здоров’я – нерозривне ціле.
Центр професійного розвитку педагогічних працівників міста Бердичева