Бердичів

міська рада

У матері, 1,5-місячна дитина якої загинула під час пожежі, відберуть решту трьох дітей – рішення виконавчого комітету

1-13

18-го жовтня терміново збиратися довелося членам виконавчого комітету: на їхній розгляд, з-поміж інших, виносився проєкт рішення про негайне відібрання дітей від матері у зв’язку із загрозою їхньому життю та здоров’ю. Другий проєкт стосувався виділення матеріальної допомоги у розмірі 50,0 тис. грн. сім’ї загиблого Захисника України.

Бердичів сколихнула звістка про пожежу, що сталася вранці 18 жовтня у квартирі на першому поверсі багатоповерхівки на вул. Лупова. Внаслідок пожежі загинула 1,5 місячна дитина. Ще двоє дітей залишилися живі, четверта – найстарша сестра – під час пожежі знаходилася у бабусі. Матері дітей на момент займання у квартирі не було – залишивши дітей без нагляду, вона піднялася до сусідів на верхньому поверсі. Першими, до кого зателефонувала жінка, коли взнала, що її оселя горить, стали фахівці Центру надання соціальних послуг. Саме вони і викликали рятувальників.

Усі четверо дітей перебували на обліку в соціальних службах бердичівської громади. З ними та з їхньою матір’ю тримали зв’язок і міська служба у справах дітей, і Центр надання соціальних послуг. Того самого 18 жовтня терміново було скликано комісію з питань захисту справ дитини, участь у засіданні якої взяли представники поліції та всі причетні служби. Одностайно вирішили відібрати дітей від матері: жінка, кажуть, поводилася неврівноважено і передбачити, що може статися з дітьми, які залишилися в живих, було важко.

Із сім’єю, інформували членів виконкому представниці служби у справах дітей та ЦНСП, вони працюють вже доволі тривалий час. Родина рахувалася як така, що перебуває у складних життєвих обставинах. Спершу жінка відмовлялася виходити з фахівцями на контакт, потім, таки, нагадала про себе. У Бердичеві вона винаймала житло, де мешкала разом із дітьми. Спочатку – на Європейській, потім – на Володимирській. Незмінно конфліктувала з власниками помешкань, тож соціальні працівники, зрештою, згідно чинного законодавства, влаштували їх до притулку для жертв домашнього насильства (одного разу жінку разом зі старшою донькою побив чоловік). У притулку, знову таки, згідно закону, родина прожила 3 місяці. Увесь цей час вони знаходилися під пильним наглядом соціальних служб, котрі змогли задіяти цілу низку благодійних організацій задля допомоги матері й дітям.

Потрібно було знову шукати житло, і жінка віднайшла його у багатоповерхівці на Лупова. Спочатку мешкала в одній квартирі, потім, внаслідок чергового конфлікту з черговою орендодавицею, перейшла до іншої. Стосунки між жінками ставали все напруженішими, і соціальні працівники запропонували матері разом із дітьми переїхати до гуртожитку – там їм пропонували дві кімнати. Та спочатку відмовилася, але потім погодилась. Фахівці з соціальних служб взялися допомогти з облаштуванням кімнат – залишалося зачекати кілька днів, поки помешкання наповнять меблями й усім необхідним (вчергове підключили благодійників). На час, поки кімнати меблюватимуть, жінці запропонували пожити у дитячому відділенні лікарні. Знову відмова. Переїзд до нового помешкання мав відбутися у п’ятницю 19 жовтня…

Члени виконавчого комітету проєкт рішення про відібрання дітей ухвалили. Готується відповідна позовна заява до суду. Жінці дається 1 рік на те, аби створити належні умови для проживання – можливо, тоді дітей повернуть. А поки старша донька перебуватиме у бабусі, а двоє менших – у державних закладах.