Бердичів

міська рада

Інформація щодо мінімального податкового зобов’язання

Податкова-інспекція-2

Для звірки щодо визначеного контролюючим органом МПЗ або розрахункової суми податкового зобов’язання з ПДФО платник податку мас право звернутися до контролюючого органу.

Відповідно до п.п. 170.14.3 п. 170.14 с. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначення загального мінімального податкового зобов’язання фізичним особам здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб.

Згідно з п.п. 170.14.6 п. 170.14 с. 170 ПКУ, платник податку, який отримав податкове повідомлення-рішення з визначеною контролюючим органом сумою мінімального податкового зобов’язання та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, зобов’язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

У разі незгоди з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов’язанням та/ або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, платник податку має право у порядку, встановленому ст. 42 ПКУ, протягом ЗО днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
► земельних ділянок , що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
► суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
► Суми сплачених податків, зборів, платежів.

Гаряча лінія: 0-800-505-521 (безкоштовно).

Головне управління ДПС у Житомирській області