Бердичів, Центральна площа, «16 днів проти насильства»: скривдити, постраждати та допомогти може кожен

1-14

Привернути увагу до проблем подолання будь-яких форм насильства, вчергове заявити, що насильству – не місце у житті людей і в Україні загалом: із цією метою на Центральній площі Бердичева відбулося зібрання, організоване представницями руху «Зе! Жінки» у рамках кампанії «16 днів проти насильства». Ця кампанія триває щороку з 25 листопада по 10 грудня і охоплює сім важливих дат – від Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок та Всесвітнього дня боротьби зі СНІД до Міжнародного дня прав людини.

Насильство – це не лише, власне, про фізичну розправу, хоча, насамперед, і про це також, нагадали учасникам зібрання спікерки акції – депутатка Житомирської обласної ради Людмила Кицак та депутатка Бердичівської міської ради Анна Левандовська. Якщо, припустимо, у родині тебе обмежують у праві навчатися, працювати, проводити вільний час на власний розсуд, розпоряджатися тими чи іншими ресурсами, це – економічне насильство. Примус до статевих стосунків, оцінка людини виключно за її зовнішнім виглядом, сороміцькі висловлювання – насильство сексуальне. Навіть в одружених парах можуть казати одне одному: «Ні» – то їхнє право на кордони. Приниження, образи, тиск, знецінення – такими є ознаки психологічного насильства, а синці, розповіді про фізичний тиск чи розправу – ознаки фізичного.

Нагадали учасникам зібрання і номер урядової гарячої лінії 1547: за ним можна отримати підтримку та консультацію щодо домашнього насильства, торгівлі людьми, насильства під час війни та щодо дітей.

Україна живе у стані війни. Війна – сама по собі є насильством, через що і йде боротьба України з росією. Війна є страшною тим, що негативно впливає на людей у багатьох аспектах. Психологічна напруга, емоційний тиск, розлука між близькими, безробіття – все це суттєво погіршує ситуацію з насильством. І тут, зокрема, варто не забувати про одну річ – не можна проходити повз. Син побив старого батька, мати своїм вихованням довела маленьку донечку до лікарні тощо – такі історії не повинні залишатися поза увагою суспільства. Якщо ти постраждав, маєш знати, що можеш знайти захист серед фахівців безоплатної правничої допомоги. Про все це нагадували у своїх виступах на Центральній представники влади, правоохоронних органів, правники.

Бачите чи відчуваєте поруч із собою насильство – не мовчіть, закликають Людмила Кицак та Анна Левандовська. Є 1547, є поліція та психологи, є рідні, близькі й просто небайдужі люди.

Скривдити може кожен, кожен може опинитися і у ролі постраждалого. Так само і допомогти – допомогти може кожен.