Бердичів

міська рада

Віддав власне життя, рятуючи побратимів: поблизу Бахмута геройськи загинув бойовий медик із Бердичева Олексій Пеньківський

Пеньківський_сайт

«Відданий військовій присязі на вірність українському народу, мужньо виконавши військовий обов’язок, у бою за Україну, її свободу і незалежність загинув…». Ось такими – відважними й незламними Воїнами – йдуть у засвіти наші хлопці. Нічого не рятує від нестерпного болю… Лише віра у те, що смерті славних українців та українок недаремні, що російську орду буде побито й вичавлено назад, на ординські території, спонукає ставати плечем до плеча і тримати стрій. Ворог має бути покараний. Незалежна Україна має жити.

За це віддав власне життя 33-річний Олексій Пеньківський. Олексій – корінний бердичівлянин. Шкільну освіту отримував у різних закладах: спочатку – у 2-й школі, потім – у 1-й, далі перейшов до школи № 10, а останній клас відучився у школі № 6. Його посаду на війні, значною мірою, визначила спеціальність, отримана свого часу у житомирському університеті «Україна»: Олексій став фахівцем із фізичної реабілітації. У мирний час за фахом попрацювати не вдалося: була робота на «Новій Пошті», згодом, за кордоном, –  зварювальником.

Звістка про початок повномасштабної агресії застала Олексія у Литві. Існувала можливість перебути війну у безпеці. Не захотів. Захотів повернутися на Батьківщину і битися з ворогом. Мав іти до районного центру комплектування та соціальної підтримки проситися добровольцем, але одразу по приїзду отримав повістку.   

На військову службу Олексій був прийнятий 01 вересня 2022 року. Служив бойовим медиком у 77-й окремій аеромобільній бригаді. Разом із побратимами утримували Соледар, билися за Бахмут. Загалом, історія частини дуже тісно пов’язана з містом-фортецею. 16 листопада 2023 року солдат Олексій Пеньківський геройськи загинув в одному з боїв, що точилися поблизу Бахмута. 

Вічна Пам’ять та Шана тобі, Герою! Честь!

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, Бердичівська міська рада, її виконавчий комітет та уся багатотисячна бердичівська громада глибоко сумують із приводу загибелі Олексія Пеньківського та щиро співчувають його рідним і близьким. Бердичів та Україна будуть пам’ятати, помстяться і переможуть!

Останні новини