Бердичів

міська рада

Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо! У Бердичеві вшанували пам’ять мільйонів співвітчизників, закатованих Голодоморами.

1

25 листопада керівництво й громадськість Бердичева та Бердичівського району зібралися біля пам’ятного знаку жертвам Голодоморів. Вшановували пам’ять мільйонів українців, яких сталінський режим закатував голодом.

Історично-культурні надбання, власні традиції побудови держави, величезний досвід боротьби за життя нації, за українську ідентичність, за волю – такою увійшла Україна в 30-ті роки ХХ сторіччя, нагадують в Інституті національної пам’яті. Ані інтелігенція, ані потужне селянство не були на боці більшовиків. Тож комуністи вирішили знищити націю українців, котра йшла до незалежності. В якості засобу знищення режим обрав голод…

Розпочалося насильницьке вилучення продовольства, у блокаді опинилися цілі регіони, заборонялося виїжджати за межі України. Більшовики вдалися до масштабних репресій. Влаштований ними геноцид призвів до того, що протягом 1932-33 років, за оцінкою фахівців, в Україні страшною голодною смертю пішли з життя мільйони людей.

Із тих пір минуло 90 років, і нині послідовники та спадкоємці сталіністів – представники режиму путіна – так само намагаються знищити Україну та українців. Знову – спроби стерти з лиця землі все українське, знову геноцид… Якщо сталін конфісковував продукти харчування та жахав терором, то путін вдався до повномасштабного вторгнення. На українській землі коїться терор, масові вбивства, облоги та бомбардування, насильство й насильницька депортація, на всю розперезалася російська пропаганда.

Сьогодні ставка загарбників на страх одних і байдужість інших не спрацьовує, констатує міський голова Сергій Орлюк. Українці незламні, їхні Збройні Сили – звитяжні, мужні, професійні та стійкі, Україна має потужну підтримку країн світу. З пам’яті нації не стерлися події 90-річної давнини, наголошує Сергій Орлюк, і це, у значній мірі, допомагає ґуртуватися в єдину силу та давати гідну відсіч ворогові. Любов до України, патріотизм, єднання та небажання забувати злочини минулого – це те, на думку міського голови, що, зрештою, допоможе перемогти рашистську навалу.

Останні новини