Бердичів

міська рада

«Приїхали звичайними людьми, уїхали справжніми зірками»: у литовському Алітусі лунав бердичівський джаз

1-7

На головній сцені Центру культури литовського міста Алітус сольну концертну програму «Дякую, Литва!» презентували артисти бердичівського міського Палацу культури ім. Шабельника. Культурна делегація з Бердичева, очолювана заступницею міського голови Оленою Петрівською, відвідала Алітус на запрошення місцевого керівництва, у рамках двостороннього партнерства і співробітництва та з нагоди 25-річчя Алітуського Ротарі Клуба.

Ювілей алітуського осередку потужної, всесвітньо відомої організації яким керує пан Президент Каролюс Алакнавічус, литовці мали намір провести на достойному рівні, розповідає радник міського голови Алітуса пан Саулюс Івошка. Свого часу він очолював алітуський осередок Ротарі і, коли постало питання, хто може стати мистецькою окрасою ювілейного дійства, йому на думку спав Бердичів.

І ось святковий вечір у Центрі культури. Бердичівляни забарвили його у джазові кольори. Свою творчість глядачам дарували Муніципальний естрадно-духовий оркестр під керівництвом Заслуженого працівника культури України Анатолія Тетьоркіна, солісти Максим Свіренко, Наталія Чернюк та Олеся Євпак, а також жіноча вокальна формація Belсanto та чоловіча – La Forza. Зі сцени лунав джаз як символ подяки громаді Алітуса, Ротарі клубу та всій Литві за неоціненну допомогу Україні та, зокрема, Бердичеву у боротьбі з російською імперією зла.

Бердичівляни виступили просто нереально круто, діляться враженнями литовські друзі, зала Центру була по-справжньому у захваті від музикальної та виконавської майстерності гостей. Їхня творчість, стверджують, це те, що хочеться бачити й чути ще раз і ще раз. І взагалі, констатують, артисти приїхали до них звичайними гостями, а залишили – справжніми зірками.

Власне, до цієї зустрічі, в Алітусі не так уже й багато знали про українське місто, але після такої джазової феєрії, припускають організатори концерту, пошуковик тріщатиме від запитів «Бердичів», і люди захотять приїхати до нього – побачити, відчути, дізнатися про місто якомога більше.

Партнерські й дружні стосунки між Алітусом та Бердичевом поглиблюються, набуваючи нових відтінків та сенсів. Бердичівський міський голова Сергій Орлюк від імені усієї громади дякує литовським друзям за щирість прагнень та бажання надати взаємовідносинам реальних окреслень. Окрема подяка керівництву міста: пану меру Неріусу Цесюлісу, його заступникам – пані Юрґіті Шукявічене та пану Бронюсу Беляускасу, радникові пану Саулюсу Івошці.