Бердичів

міська рада

У театрі на Європейській відбувся творчий вечір майстра народної творчості Валерія Земнухова

Дизайн-без-названия-14

У музично-драматичному театрі на Європейській відбувся творчий вечір майстра народної творчості Валерія Земнухова “На підвалинах захоплення: а чи причетність маю?”, приурочений до 70-річного ювілею митця. Привітати ювіляра та розділити з ним святковий настрій прийшли міський голова Сергій Орлюк, народний депутат України Богдан Кицак, поет-пісняр Олесь Коляда, друзі, колеги та шанувальники творчості.

Валерій Земнухов народився 27 листопада у Бердичеві. Навчався у міській середній школі № 15. По її закінченні працював у модельному цеху заводу «Комсомолець».

Вдосконалюючи власну майстерність, Валерій Земнухов самотужки розпочав вивчати доступні йому мистецтвознавчі матеріали. Одночасно майстер навчався у Житомирському технікуму механічної обробки деревини, де здобув фах технолога меблевого виробництва.

У травні 1999 року Валерій Земнухов демонстрував свої роботи з деревини під час Всеукраїнського огляду народної творчості у столичному Палаці культури “Україна”. У жовтні того самого року його нагородили Дипломом Міністерства культури України за участь у Всеукраїнській виставці аматорського образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. У 2010 році прізвище Земнухова увійшло до Енциклопедії сучасної України.

Роботи митця виконані у різних стилях. Матеріалом слугують тоненькі дерев’яні пластини — меблева шпона, яку застосовують для оздоблення меблів. Іскри таланту — і пласкі фігури оживають, отримуючи форму.

Напередодні 70-річчя майстер презентував публіці збірку поезії під назвою “ За хвилину до Сонця”, зі сцени звучали вірші автора.

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк подякував Валерію Земнухову за багаторічну сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності та за розвиток декоративно- прикладного мистецтва України, вручивши Грамоту Бердичівської міської ради. Очільник міста побажав ювіляру не розлучатися з натхненням, постійно відчувати щастя та радість, збагачувати цей світ своїми новими роботами.