Бердичів

міська рада

Через загрозу виникнення надзвичайної ситуації зруйнований будинок, що на Вінницькій, 9, демонтують – комісія з питань ТЕБ та НС

2-1

Через руйнацію приватного житлового будинку, що на вул. Вінницькій, 9, може виникнути надзвичайна ситуація. Яких заходів необхідно вжити, аби їй запобігти, вирішували на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як інформували на засіданні, будинок зводили ще до 1917 року. Капітальний ремонт у ньому не проводився, через що утворилися наскрізні тріщини у цоколі та у фасадній частині. Згодом тріщини поширилися, виникла деформація, почалася руйнуватися цегельна кладка. У результаті відбулося раптове руйнування фасадної стіни та стелі третини будинку.

20 листопада 2023 року технічний стан будинку обстежила комісія – з метою визначення санітарних і технічних вимог процедури підготовки обґрунтувань та надання висновків щодо його подальшого демонтажу. На момент обстеження власник споруди був відсутній, де він перебуває, наразі невідомо.

Задля запобігання виникненню надзвичайної ситуації члени комісії з питань ТЕБ та НС вирішили, що власника мають проінформувати про зміни технічого стану будинку, внаслідок яких той може бути віднесений до аварійного та непридатного до експлуатації. Проживання мешканців у ньому визнано неможливим. Окрім того, власника проінформують щодо необхідності демонтувати конструкцію будинку у зв’язку з тим, що вона несе загрозу життю і здоров’ю громадян.

Якщо протягом 7 днів власник не здійснить необхідний демонтаж, за нього це зроблять працівники МКВЖРЕП № 7, а на розгляд сесії міської ради буде винесено проєкт рішення про ініціювання припинення права власності у судовому порядку.