Бердичів

міська рада

Бердичівська громада – з Бюджетом-2024, Статутом, Стратегією розвитку і з цільовими галузевими програмами

photo1703158228-4-1

Головні документи, за якими житиме у подальшому Бердичівська міська територіальна громада, затверджено. Сталося це на 46-й черговій сесії Бердичівської міської ради. Рішенням депутатів прийнято головний фінансовий документ – Бюджет-2024, а також два документи, один з яких дозволить реалізовувати членам громади право на участь у здійсненні місцевого самоврядування, а другий – визначатиме найважливіші пріоритети розвитку громади на перспективу. Мова йде про Статут громади та про Стратегію розвитку громади до 2027 року.

Яким шляхом йтимуть далі і як розвиватимуться у подальшому місцеві галузі освіти, медицини, культури, ЖКГ, фізичної культури і спорту, сфера соціального захисту населення тощо, визначено у профільних програмах розвитку даних галузей.

Затвердили народні обранці й низку інших Програм – зокрема, пов’язаних із підтримкою ЗСУ та ветеранів війни. Прийнято Програму підтримки ветеранів війни та сімей загиблих (померлих) військовослужбовців на 2024 рік. Також проголосовано за Програму підтримки військових частин, розташованих та зареєстрованих на території Бердичівської міської територіальної громади.

Підтримка молоді, забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, запобігання й протидія домашньому насильству, забезпечення й захист прав дітей, їхнє оздоровлення та відпочинок, розвиток земельних відносин – за кожним із даних напрямків прийнято відповідну Програму. Внесено необхідні зміни до вже існуючих Програм з охорони  довкілля, енергозбереження та енергоефективності.

Бердичів позбавився суворових, чернишевських, ломоносових, герценів, кутузових й решти дійових осіб комуністично-тоталітарного минулого: прийнято рішення перейменувати цілу низку вулиць та провулків.

На сесії було внесено зміни до документів, пов’язаних із поточним роком, відповідні зміни до цьогорічного бюджету, розглянуто та затверджено проєкти рішень, що стосувалися земельних питань.