Бердичів

міська рада

Бердичівська делегація долучилася до роботи Міжнародного форуму у польській Ченстохові

1-4

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, а також радник міського голови Артур Іваненко та директори 10-го ліцею і 8-ї гімназії – Наталія Рибак та Лідія Савченко – долучилися до роботи Міжнародного форуму, що пройшов у польській Ченстохові.

Поїздка до Польщі окреслила новий вектор у взаємовідносинах двох міст, зазначає Сергій Орлюк: головною на форумі стала тема родини, тема дитини, а точніше – прийомних дітей та підтримки сімей, в яких виховуються такі діти.

У реаліях війни дане питання є більш ніж актуальним, констатував у своєму виступі на форумі Бердичівський міський голова. Суспільство, наголосив, має докладати максимум зусиль, аби діти, котрі зростають без участі біологічних батьків, виховуючись у прийомних сім’ях, відчували себе щасливими і непокинутими. Кількість дітей-сиріт не повинна зростати, а родини мають отримувати належне соціальне забезпечення.

Досвідом гімназійної роботи з дітьми, які виховуються у дитячому будинку сімейного типу, поділилася з учасниками форуму Лідія Савченко. Наталія Рибак, у свою чергу, розповіла про шляхи успішної адаптації до умов навчання у ліцеї дітей з прийомних родин. Також педагоги поділилися існуючими у закладах практиками співробітництва з міжнародними організаціями. Натомість польські колеги інформували присутніх про заходи, що ними у Ченстохові охоплюють українські сім’ї, у тому числі – про те, як працюють із дітлахами, котрі через війну вимушені залишити рідні домівки.

Форум міжнародного рівня – то завжди можливість побувати на різного роду локаціях та обговорити ефективні практики й нові рішення, а також вибудувати кроки майбутньої співпраці.

Щодо останнього то обидві сторони з приємністю констатували єдине бачення продовження такої співпраці. Взаєморозуміння та готовність до подальшого партнерства є як з боку Сергія Орлюка та Президента Ченстохови Кшиштофа Матиящика, так і в особах головних освітян обох міст –  Валентини Адаменко та Рафала Пьотровскі.

Результатом такого бачення стала гарна новина, привезена бердичівлянами до рідного міста: співробітництво зі школами Ченстохови розпочинають ще два бердичівські заклади – гімназія № 8 та ліцей № 10 «Тріумф».