Бердичів

міська рада

День осіб з інвалідністю відзначили у місцевому осередку УТОС

1-1

З подяки оборонцям України за можливість зібратися усім разом розпочали зустріч із нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю у бердичівському осередку Українського товариства сліпих. Цьогоріч товариство відзначало 90 років з моменту утворення, інформувала присутніх керівниця осередку Ніла Філімончук, і ось уже минуло 62 роки, як місцева організація УТОС почала діяти у Бердичеві.

На обліку в їхньому осередку перебуває 250 осіб, продовжила Ніла Філімончук. Із початком протистояння з росією, зазначила, люди з вадами зору залишилися без центрів реабілітації, без санаторіїв тощо. Важко нині усім, констатувала, у час війни нарікання у бік держави про ставлення до підопічних УТОС виглядають і справді недоречними. Тим паче тутешня спільнота товариства знаходить розуміння та підтримку з боку місцевої влади. У будь-який час готовий зустрітися й вислухати міський голова Сергій Орлюк, ніколи не відмовляють у спілкуванні керівники району, на зв’язку – народний депутат України Богдан Кицак.

Цього року до дня 3 грудня від Сергія Орлюка та всієї бердичівської громади організація отримала матеріальну допомогу та понад 160 продуктових наборів, повідомила Ніла Філімончук. Вона сподівається, що у 2024-му члени осередку так само сплачуватимуть 50 % житлово-комунальних послуг і що розмір сплати за оренду приміщення, де розташована організація, залишиться незмінним.

Традиційно не обминають увагою грудневе зібрання в організації УТОС представники влади – бердичівської громади, районної адміністрації та райради, народного депутата Б. Кицака. Від імені Сергія Орлюка та від себе особисто до присутніх на заході звернувся секретар міської ради Богдан Коляда. Чи варто ділитися на «владу» і на «простих мешканців» – всі, насамперед, люди, звернув увагу. Почути, зрозуміти, допомогти тим, хто потребує підтримки, – це обов’язок органів місцевого самоврядування. У випадку з людьми з УТОС допомагати неабияк мотивує той факт, зазначив, що всередині самої організації взаємна підтримка – те, що ніколи не зникає.

Так, констатував Богдан Коляда, сьогодні всі сили й ресурси спрямовані на допомогу оборонцям України. Але у Бердичеві не припинять шукати шляхи підтримки організацій, в яких опікуються людьми з інвалідністю.

Останні новини